Notowania

ranking wprost
27.11.2018 18:38

Przeforsował zakaz handlu, trafił do grona najbardziej wpływowych Polaków

Szef "Solidarności" Piotr Duda, za przeforsowanie zakazu handlu, znalazł się w rankingu "Najbardziej wpływowych Polek i Polaków wg Wprost". Do tegorocznego zestawienia trafili też profesorowie Magdalena Środa czy Paweł Śpiewak oraz blogerka Kataryna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Szef "Solidarności" Piotr Duda wśród najbardziej wpływowych Polaków wg Wprost

Jak informuje Wprost, według 20-osobowej Kapituły rankingu, najbardziej wpływowym Polakiem 2018 r. był Jarosław Kaczyński. Otrzymał on 191 punktów na 200 możliwych. Niemal wszyscy eksperci przyznali mu maksymalną liczbę punktów. Potem długo, długo nic.

Następnie – niemal łeb w łeb – premier Mateusz Morawiecki (118 pkt) i Donald Tusk (111 pkt).

Tuż za podium – na czwartym miejscu – Wojciech Smarzowski (103 pkt). – Jego film „Kler” sprawił, że Polacy już nigdy nie będą patrzeć na księży tak, jak dotąd – uzasadnił prof. Antoni Dudek.

Spośród polityków rządu najwyższą pozycję uzyskał Zbigniew Ziobro (6. miejsce). Dopiero za nim Grzegorz Schetyna, szef PO (7. miejsce). Szokująco mało punktów uzyskał prezydent Andrzej Duda, który znalazł się dopiero na 14. pozycji.

Wysoko, na 20 miejscu – uplasował się bardzo poczytny pisarz Szczepan Twardoch – tuż za nim (21.) dziennikarz RMF Robert Mazurek, który – jak w uzasadnieniu napisała blogerka Kataryna – „ściąga gacie politykom”.

M.in. za skuteczne przeforsowanie niedziel wolnych od handlu wysoko, bo na 32. miejscu znalazł się szef „Solidarności” Piotr Duda.

*Zobacz też: Pieniądze to nie wszystko. Kandydaci do pracy wymagają od firm coraz więcej *

Na 40. miejscu rankingu znalazła się aktorka Joanna Kulig, która – według prof. Dudka – wniosła decydujący wkład w międzynarodowy sukces „Idy” Pawła Pawlikowskiego oraz przyczyniła się do sukcesu „Kleru”.

W zestawieniu znaleźli się też prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (43. miejsce) oraz pisarz Jakub Żulczyk (44. miejsce), autor bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł” oraz współtwórca serialu o tym samym tytule.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ranking wprost, najbardziej wpływowe osoby, piotr duda, solidarność, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

MarekTego nie da się komentowac, żal.pl

27-11-2018

zwykłyZOMO-l i pisowski pachołek.

27-11-2018

OLODZIOWIE SIE ZE TEGO H==A ZLODZIWEJSKIEGO JESZCZE NIKT NIE ZAJ===Ł

Rozwiń komentarze (39)