Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarząd Pekao SA będzie uzupełniony. Zapowiada to jeden z akcjonariuszy

47
Podziel się:

Wkrótce trzeba będzie uzupełnić funkcje w zarządzie Pekao SA w obszarze finansów i ryzyka - poinformował w poniedziałek Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał, że "warto, aby te decyzje możliwie szybko zapadły".

Zarząd Pekao SA będzie uzupełniony. Zapowiada to jeden z akcjonariuszy
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)
bEstSagl

W zarządzie Pekao SA będą jeszcze zmiany - zapowiada Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Chodzi o uzupełnienie kadry. - Warto, aby te decyzje możliwie szybko zapadły - dodaje. Na razie z pracą żegna się prawie 40 włoskich menedżerów.

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju apeluje o spokojną wymianę kadr w Pekao SA.

- Jako akcjonariusz mogę powiedzieć, na co na pewno warto postawić, ale to są decyzje tutaj rady nadzorczej i zarządu. Rzeczywiście teraz ta transformacja, czy ten taki okres przejściowy po stronie właścicielskiej, z perspektywy funkcjonowania organizacji Pekao SA, był jak najbardziej spokojny, profesjonalny. Wkrótce trzeba będzie uzupełnić funkcje w zarządzie w obszarze finansów, ryzyka - więc warto, aby te decyzje możliwie szybko zapadły. Jak wiadomo, bank musi mieć tutaj właściwe kompetencje" - powiedział w poniedziałek Paweł Borys.

bEstSagn

Jak dodał, "pozytywnie postrzegamy w ogóle jakość kadry menedżerskiej w Pekao SA. Warto zapewnić, że te zmiany będą jak najmniej odczuwalne z perspektywy banku".

Przypomniał, że zgodnie z umowami, jakie zwarto z UniCredit, "moment finalizacji transakcji był momentem" odejścia z banku menedżerów włoskich. "W większości kwestii, były one uregulowane w naszych umowach inwestycyjnych. Generalnie umówiliśmy się, że menedżerowie ze strony UniCredit, po finalizacji transakcji, czyli po jej zamknięciu, opuszczą Pekao SA" - zaznaczył.

Z zastrzeżeniem, mówił, że kilka osób zostanie na okres przejściowy. "Ta grupa nie jest duża - około 40 menedżerów - patrząc przy skali Pekao SA. Te zmiany dotyczące zarządu nie są zaskoczeniem. Ale chciałem podziękować wszystkim włoskim menedżerom" - dodał.

bEstSagt
Zobacz także: Zobacz także: Bohaterski pracownik banku

Karuzela kadrowa

Rada Nadzorcza Pekao SA 14 czerwca odwołała Luigiego Lovaglio z funkcji prezesa zarządu. Nie podano przyczyny odwołania. Tego samego dnia z pełnienia funkcji wiceprezesów zarządu banku zrezygnowali Diego Biondo (był odpowiedzialny za pion zarządzania ryzykiem) i Stefano Santini (odpowiadał za finanse).

Tego samego dnia RN postanowiła, iż Michał Krupiński pełni funkcję wiceprezesa zarządu Pekao SA, kierującego pracami zarządu, a po uzyskaniu zgody KNF obejmie funkcję prezesa spółki.

bEstSagu

W ubiegłym tygodniu prezes PZU SA i szef rady nadzorczej Pekao SA Paweł Surówka pytany, kiedy poznamy cały zarząd, mówił: "Statut i zwyczaj w Pekao SA jest taki, że to prezes przedstawia radzie nadzorczej kandydatów na członków zarządu. Dla rady najważniejsze było, żeby Pekao miało prezesa, który przygotuje go do nowych wyzwań i szans jakie w nowej sytuacji pojawiają się przed bankiem. Teraz trzeba dać prezesowi czas i możliwość zapoznania się z członkami zarządu oraz kadry kierowniczej i zaproponowanie radzie nadzorczej najlepszych kandydatów. Spodziewam się, że te zmiany będą dokonywane w ciągu następnych tygodni".

8 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Pekao SA dokonało zmian w składzie rady nadzorczej banku. Członkowie rady nadzorczej zostali wybrani na trzyletnią kadencję. Jako zadanie nowej rady wskazano dokonanie zmian w zarządzie Banku Pekao SA, w tym wybór prezesa.

Repolonizacja sektora

Na początku czerwca PZU i Polski Fundusz Rozwoju sfinalizowały zapowiadany od dawna zakup 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld zł. Umowa nabycia tych akcji została zawarta pomiędzy PZU oraz PFR a UniCredit S.p.A. 8 grudnia 2016 r. Cena jednej akcji wynosi 123 zł. W ramach transakcji PZU nabył ok. 20 proc. akcji, a PFR ok. 12,8 proc. Przejęcie pakietu akcji Pekao SA od włoskiego UniCredit to jeden z elementów zapowiadanej przez rząd "repolonizacji" sektora bankowego.

Na stronie internetowej Pekao SA można przeczytać, że zarząd banku składa się z pięciu członków. Powoływani są oni przez radę nadzorczą na wspólną kadencję, trwającą trzy lata.

bEstSagO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(47)
Elzbieta K.
4 lata temu
Wszystkim ktorzy tak psiocza na repolonizacje Banku Pekao S.A. radzę najpierw dowiedziec sie co i jak. Chodzi w tym tylko o odkupenie od Wloskiego UNO Credito -36%udzialow. Pozostale sa w posiadaniu dotychczasowych udzialowcow. Po przejeciu tych udzialow przez PZU i Fundusz Rozwoju,nareszcie pozbyto sie wloskiego prezesa ktorego wynagrodzenie dzienne(tak dzienne) wynosilo okolo 100tys.zl. Do takiego stanu doprowadzili polscy pseudobiznesmeni a w tym glownie propagator prywatyzacji L.Balcerowicz oraz J.K.Bielecki, i kilku innych prominentow z zasluzonej PO.
JJJ
4 lata temu
Cena ponad 10 miliardów za 40 stanowisk dla "fachowców" z PIS to trochę wygórowana cena. Po 250 milionów za jedno. No cóż "dobra zmiana" oszczędzi na nauczycielach i zarobi na wycince niepotrzebnych puszcz.
wa
4 lata temu
istnieje zapotrzebowanie na fachowca PO-wca azeby wyprowadzic pieniadze do rajow podatkowych
bEstSagP
em231
4 lata temu
raczej z tego banku trzeba odejsc bo tak rozwala ten bank pis
PankWang
4 lata temu
Jesteśmy u siebie.
...
Następna strona