Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcie Raiffeisen Bank Polska? KNF nie widzi problemu

26
Podziel się:

Nie ma podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec przejęciu Raiffeisena przez Bank BGŻ BNP Paribas - uznała KNF. W lipcu zielone światło do połączenia dała też Komisja Europejska. W ręce banku ma trafić przede wszystkim segmentu bankowości detalicznej Raiffeisena.

BGŻ BNP Paribas może trafić do grona największych banków w kraju
BGŻ BNP Paribas może trafić do grona największych banków w kraju (materiały prasowe BGŻ BNP Paribas)

BGŻ BNP Paribas zamierza nabyć pakiet akcji Raiffeisen Bank Polska, który pozwoli mu kontrolować firmę. KNF poinformowała też, że nabycie akcji Raiffeisen Bank Polska powinno nastąpić do 31 marca 2019 roku.

Grupa BNP Paribas zawarła już w kwietniu z Bankiem BGŻ BNP Paribas umowę nabycia części działalności Raiffeisen Bank Polska. Umowa dotyczyła bankowości przede wszystkim bankowości detalicznej i dla małych i średnich firm, ale też segment korporacyjny oraz private banking. Nabywana przez BNP Paribas część obejmuje nie obejmie jednak na przykład portfela kredytów hipotecznych oraz kilku innych aktywów. Przejęcie wyceniono wtedy na 3,25 mld zł.

Zobacz także: Prądu i gazu nie zabraknie. Polska zdywersyfikowały już źródła. Zobacz wideo:

W lipcu zielone światło BNP Paribas dała Komisja Europejska. Stwierdziła, że transakcja nie budzi żadnych obaw o naruszenie zasad konkurencji. Potencjalne skutki przejęcia zostały przeanalizowane przez KE w ramach uproszczonej procedury.

Dzięki przejęciu konkurenta, Bank BGŻ BNP Paribas bank wejdzie do elity polskiej bankowości, gdyż stanie się jednym z niewielu banków z aktywami ocenianymi na powyżej 100 mld zł.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
Grześ
4 lata temu
Jestem klientem Raiff mam tam tez kredyt. Prędzej dusze sprzedam diabłu niż ubije jakiś interes z paribasem. To jest naprawdę niezręczna sytuacja. Trzeba szybko uciekać z tonącego okrętu.
Pioter
4 lata temu
Boże nie to najgorszy bank w tym kraju, kiepska obsługa, płacisz za wszystko i to takie stawki jakbyś był bankrutem. KOSZMAR,
zerro007
4 lata temu
Nie wiem czy jest się z czego cieszyć. To BNPParibas taśmowo produkował indeksy na potrzeby L. Czarneckiego i jego "polisolokat. Więcej na blogu "bez adwokata".
ja
4 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać. Nie zawsze są jednak w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Zobaczcie sobie ksiązke „Emery tura nie jset Ci potrzbena” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
sd
4 lata temu
rotszild kupi zatem rotszilda a bankowość pozostanie w tych rękach co zawsze
...
Następna strona