Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemysław Wipler w Kongresie Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego

0
Podziel się:

- Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego jest najpoważniejszym projektem, który daje nadzieję na zbudowanie antybiurokratycznej opozycji wobec rządów Donalda Tusk - oświadczył Wipler.

Przemysław Wipler w Kongresie Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Poseł Przemysław Wipler przystąpił do Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Jak tłumaczył dziś na konferencji prasowej w Sejmie, to powrót do środowiska, z którego wyrósł.

_ W chwili obecnej Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego jest najpoważniejszym projektem, który daje nadzieję na zbudowanie wolnorynkowej, antybiurokratycznej, antyurzędniczej opozycji wobec tego, jak rządzona jest Polska, jak rządzi Polską Donald Tusk _ - powiedział Wipler.

_ To jest troszeczkę taki powrót syna marnotrawnego do środowiska, z którego wyrósł _ - dodał.

Na początku marca Wipler (niezrz.) oraz prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke poinformowali, że podpisali porozumienie programowe. Miało ono rozpocząć współpracę Wiplera z KNP w zbliżających się wyborach samorządowych i parlamentarnych.

Przemysław Wipler dostał się do Sejmu w 2011 r. z listy PiS, po czym wstąpił do tej partii. Odszedł z PiS w czerwcu 2013 r. i założył Stowarzyszenie _ Republikanie _, którego został prezesem. W październiku 2013 r. Republikanie podpisali - w ramach akcji społecznej _ Godzina dla Polski _ - porozumienie z trzema posłami niezrzeszonymi, którzy opuścili PO: Gowinem, Jackiem Żalkiem i Johnem Godsonem.

W grudniu 2013 r. Republikanie wzięli udział w utworzeniu partii Polska Razem Jarosława Gowina, a sam Wipler został członkiem prezydium zarządu PR. Jednak w dniu rejestracji partii (20 lutego 2014) Wipler - wraz z częścią Republikanów - zakończył współpracę z PR. Powodem odejścia - według Wiplera - był brak szerokiego sojuszu środowisk chcących _ mniejszych podatków i mniejszej biurokracji _ i marginalizacja jego zaplecza politycznego w Polsce Razem.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)