Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt benzyny w Wenezueli. Rząd wysyła wojsko na granicę

0
Podziel się:

Obowiązują ponadto ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych i osobowych oraz pieszych.

Przemyt benzyny w Wenezueli. Rząd wysyła wojsko na granicę
(AP/Fotolink/East News)

Władze Wenezueli walczą z przemytem benzyny i żywności. _ - Mamy 17 tysięcy żołnierzy rozmieszczonych w całej strefie granicznej i to wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo _ - powiedział dziennikarzom dowódca operacji, generał Vladimir Padrino Lopez.

Benzyna w Wenezueli jest najtańsza w świecie. Jak podaje AFP, zatankowanie baku do pełna kosztuje mniej niż butelka wody. Również żywność jest tania, gdyż ceny podstawowych produktów ustalane są urzędowo. Tymczasem w sąsiedniej Kolumbii za litr benzyny trzeba zapłacić 1,18 dolara.

_ - Mamy 17 tysięcy żołnierzy rozmieszczonych w całej strefie granicznej i to wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo _ - powiedział dziennikarzom dowódca operacji, generał Vladimir Padrino Lopez.

Od wczoraj obowiązują ponadto ograniczenia w ruchu granicznym; od godz. 18 do 5 rano z Wenezueli do Kolumbii nie przepuszcza się samochodów ciężarowych, a od 22 do 5 rano - samochodów osobowych oraz pieszych. Według generała Lopeza od początku 2014 roku na granicy udaremniono przemyt ok. 40 mln litrów benzyny i 21 tys. ton produktów żywnościowych.

Rządowe statystyki mówią, że przemytnicy wywożą z kraju 40 proc. podstawowych produktów spożywczych i równowartość dziennego wydobycia 100 tys. baryłek ropy. Straty szacuje się na 3,65 mld dolarów. Na terytorium Wenezueli znajdują się największe na świecie złoża ropy naftowej.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)