Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tunezja
09.04.2011 14:09

Przemyt ludzi do Europy coraz tańszy

Przemytnicy ludzi z Tunezji o połowę obniżyli pobierane opłaty - podaje włoska prasa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przemytnicy ludzi z Tunezji, którzy parają się przerzutem nielegalnych imigrantów z tego kraju na włoską wyspę Lampedusa, o połowę obniżyli pobierane opłaty - podał dziennik _ Corriere della Sera _.

Organizacje przestępcze, które wysyłają Tunezyjczyków i uciekinierów z innych krajów północnej Afryki łodziami do Włoch, nasiliły w ostatnich dniach ten proceder, bo chcą przerzucić jak najwięcej ludzi zanim rozpoczną się zapowiedziane skrupulatne kontrole wybrzeży tunezyjskich. Patrole te przewiduje porozumienie, zawarte przez rządy w Tunisie i w Rzymie.

Ponadto decyzję owspólnym kontrolowaniu brzegów Tunezji w celu zablokowania fali nielegalnej imigracji, podjęły Francja i Włochy.

Włoska gazeta w relacji z Tunezji podkreśla, że w tamtejszych portach organizatorzy tych rejsów mówią swym _ klientom _: _ rezerwujcie miejsca teraz, bo niedługo będzie na to za późno _. Podczas gdy miesiąc temu pobierali około 2 tysięcy euro od osoby, teraz miejsce na łodzi sprzedają za 900 euro. Cały czas na Lampedusę przypływają setki imigrantów.

W związku z nasilonym ruchem przemytnikom brakuje barek i stateczków, dlatego skupują je nawet w odległych portach. O bezwzględności przestępców świadczy epizod, do jakiego doszło w rejonie włoskiej wyspy Pantelleria. Przemytnicy, uciekający przed patrolem Straży Przybrzeżnej, wyrzucili z pokładu do morza 40 tunezyjskich uciekinierów. Wszystkich zdołano uratować. Łodzie patrolowe zatrzymały trzech przemytników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t136331.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;6;tys;uchodzcow;wlosi;sie;buntuja,147,0,802707.html) Ponad 6 tys. uchodźców, Włosi się buntują W ciągu ostatniej doby na Lampedusę przypłynęło kolejnych 450 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t102472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlosi;maja;juz;dosc;uchodzcow;z;afryki,12,0,796940.html) Włosi mają już dość uchodźców z Afryki Mieszkańcy włoskiej wyspy Lampedusa buntują się przeciwko napływowi uchodźców z Afryki Północnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;negocjuje;powroty;imigrantow,211,0,806099.html) Berlusconi negocjuje powroty imigrantów Premier Włoch prowadził rozmowy w stolicy Tunezji na temat powrotu do tego kraju nielegalnych imigrantów, którzy napłynęli do Włoch.
Tagi: tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz