Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt papierosów. To było 20 tysięcy paczek

0
Podziel się:

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł.

Przemyt papierosów. To było 20 tysięcy paczek
(Leszek Kotarba/East News)
bEEvyvVN

Transport prawie 20 tys. paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy przechwycili w okolicach Działdowa * celnicy z Torunia *. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł.

Na drodze Brodnica - Działdowo celnicy próbowali zatrzymać do kontroli mercedesa sprintera, ale kierowca zaczął uciekać. - _ Podczas ucieczki samochód wielokrotnie wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, jechał po chodniku, a nawet pod prąd na rondzie. Kierowca nie reagował na kolejne sygnały do zatrzymania, więc na pomoc wezwano policję. Dopiero dzięki policyjnej blokadzie przed Działdowem udało się zatrzymać pojazd _ - poinformował w środę rzecznik Izby Celnej w Toruniu Mariusz Ziarnowski.

Zatrzymanym samochodem jechali mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego z powiatu chełmińskiego: 31-letni kierowca i 19-letni pasażer. W aucie znajdowało się 19750 paczek papierosów bez akcyzy.

bEEvyvVP

Celnicy zarekwirowali samochód i papierosy; teraz ustalają, skąd pochodził nielegalny towar i kto miał być odbiorcą._ - Gdyby papierosy trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa straciły ponad 270 tys. zł z tytułu niezapłaconej akcyzy i cła _ - powiedział Ziarnowski.

Sprawcom grozi nie tylko wysoka grzywna, ale nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowy przemyt. Mówił, że to tylko karton Straty Skarbu Państwa z tytułu podatków, gdyby towar trafił na rynek, celnicy szacują na ponad 5 mln zł.
Celnicy skonfiskowali tort z... papierosów Ciasto zwróciło uwagę funkcjonariusza, bo wydawało mu się zbyt lekkie.
Co 10. papieros w Polsce jest nielegalny W ciągu czterech lat wartość sprzedaży nielegalnych papierosów w Polsce wzrosła o ponad 130 procent.
bEEvyvWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)