Notowania

drogi w polsce
04.06.2013 07:00

Przetargi na ponad 700 km nowych dróg ekspresowych w 2013 roku

Przyjęcie proponowanej to możliwość ogłoszenia około 50 postępowań przetargowych na drogi ekspresowe o wartości przekraczającej 30 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

*Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się przygotowaną z inicjatywy ministra transportu Sławomira Nowaka zmianą do obecnie realizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 - informuje resort transportu. *

Przyjęcie proponowanej zmiany oznaczać będzie możliwość ogłoszenia już w 2013 roku około 50 postępowań przetargowych na drogi ekspresowe o długości ponad 700 km i wartości przekraczającej 30 mld złotych.

Jak wskazuje się w komunikacie, przedstawiana Radzie Ministrów nowelizacja stanowi pierwszy krok do opracowania kompleksowego programu drogowego na przyszłą perspektywę. Ta inicjatywa pozwoli zachować ciągłość realizacji inwestycji drogowych, płynne przejście z obecnej do przyszłej perspektywy. W związku z nową perspektywą finansową 2014-2020 planowana jest kontynuacja realizacji inwestycji drogowych na drogach szybkiego ruchu, których celem będzie budowa spójnej sieci drogowej w Polsce.

Decyzja o uzupełnieniu obecnego programu drogowego o nowy załącznik - załącznik nr 5, w którym wskazana została lista inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020 - oznaczać będzie możliwość ogłaszania przetargów na odcinki dróg ekspresowych już w bieżącym roku - napisano.

Oznacza to, że Rada Ministrów decydować będzie o przyznaniu ponad 30 mld zł na realizację dużych zadań drogowych. Dzięki tym środkom możliwe będzie zbudowanie ponad 700 km nowych dróg ekspresowych, kontynuowana będzie realizacja takich tras jak S3, S5, S7, S8 czy S17 - podkreślono w komunikacie.

Proponowane w załączniku nr 5 inwestycje stanowią jedynie wycinek tych planowanych do realizacji w latach 2014-2020, cały program znajduje się w przygotowaniu.

Załącznik nr 5 został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów w ubiegłym tygodniu, zawiera on około 50 projektów przetargowych dla dróg ekspresowych. Nowak na wtorkowej Radzie Ministrów wnioskować będzie dodatkowo o zamieszczenie w załączniku numer 5 odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień-Rabka - zapowiada komunikat.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk "przewietrzy" gabinet. Jest konflikt w rządzie? - _ Jeśli będzie trzeba, podejmę te decyzje szybciej niż tzw. rekonstrukcja _ - zapewnił premier.
Schetyna: moja decyzja zależy od kalendarza PO _ - Jeśli dojdzie do przyspieszenia kalendarza wyborczego w PO, to szybciej zdecyduję o starcie w wyborach na szefa partii _- powiedział Grzegorz Schetyna.
Tagi: drogi w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz