Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dotacje
18.02.2011 06:41

Przez opieszałość rządu dotacje do zwrotu?

Firmy, samorządy czy uczelnie, będą musiały zwrócić część przyznanych pieniędzy?

Podziel się
Dodaj komentarz
(endopack/iStockphoto)

Istnieje spore ryzyko, iż firmy, samorządy czy uczelnie, które wywalczyły unijne dotacje przed 2008 rokiem, będą musiały zwrócić część przyznanych pieniędzy.

Wszystko przez opieszałość polskiego rządu, który z niemal trzyletnim opóźnieniem dostosował przepisy o zamówieniach publicznych do unijnej dyrektywy. Z tego powodu stosujący się do polskich przepisów beneficjenci naruszyli wymogi unijne. A Bruksela surowo karze za łamanie przepisów - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

W obronie beneficjentów stanęła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. W piśmie do Ministerstwa Finansów napisała, że _ obciążenie beneficjentów dotacji kosztami błędów, za które nie są odpowiedzialni, jest niedopuszczalne _.

Według niej koszty związane z naruszeniem przepisów powinien wziąć na siebie budżet państwa. W przeciwnym razie państwo naraża się na liczne pozwy ze strony beneficjentów, co - jej zdaniem - _ bez cienia wątpliwości wiązałoby się z koniecznością zapłaty należnego dofinansowania wraz ze stosownym odszkodowaniem _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t94058.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejarze;skarza;sie;brukseli;na;tuska,213,0,773333.html) Kolejarze skarżą się Brukseli na Tuska Powodem jest przesunięcie pieniędzy z unijnych dotacji na kolej - na inwestycje drogowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t82323.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/sejm;uchwalil;premie;innowacyjne;dla;firm,228,0,765668.html) Sejm uchwalił premie innowacyjne dla firm Nowelizacja przepisów ma pomóc przedsiębiorcom w wykorzystaniu unijnych dotacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t21701.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/korzystne;zmiany;w;kredycie;technologicznym,206,0,764622.html) Korzystne zmiany w Kredycie Technologicznym Na wypłatę wsparcia trzeba czekać aż do momentu osiągnięcia pierwszych przychodów z inwestycji. To się zmieni - środki wypłacane będą szybciej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/dotacja;na;pozyskanie;inwestora;-;trzeba;sie;pospieszyc,227,0,764643.html) Dotacja na pozyskanie inwestora - trzeba się pospieszyć Już od 14 lutego przyjmowane są wnioski o dofinansowanie. W tym roku do podziału między chętnych jest wyjątkowo niska kwota - zaledwie 20 mln złotych.

_ _

Tagi: dotacje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, IAR, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz