Notowania

rpp
22.12.2009 06:50

Przydent już wie, kogo wyśle do RPP

Lech Kaczyński może desygnować trzech kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Zyta Gilowska, Adam Glapiński i Wojciech Roszkowski to pewni kandydaci prezydenta do Rady Polityki Pieniężnej.

Jak ustalił dziennik _ Polska _, z walki o prezydencką nominacje zrezygnygnował Ryszard Bugaj, który nie chce zasiadać w Radzie z osobami nominowanymi przez rządzącą koalicję iLecha Kaczyńskiego.

Z informacji gazety wynika, że Bugaj zarzuca Gilowskiej i Roszkowskiemu niekompetencję w dziedzinie zarówno makroekonomii, jak i polityki pieniężnej.

Bugaj w rozmowie z dziennikiem _ Polska _ przyznaje też, że wprawdzie dostał propozycję kandydowania do RPP, ale nie podobają mu się już wyłonieni kandydaci przez Sejm i Senat.

Prezydencki doradca podkreśla, że ludzie reprezentujący PO będą dążyli do jak najszybszego wprowadzenia w Polsce euro. A zdaniem Bugaja próba spełnienia w błyskawicznym tempie kryteriów z Maastricht może skończyć się upadkiem naszej gospodarki.

Kandydatów prezydenta poznamy najpewniej na przełomie stycznia i lutego. Kandydaci Sejmu i Senatu zostaną ostatecznie wyłonieni najpóźniej na początku stycznia.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kolejni kandydaci Senatu do RPP ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kolejni;kandydaci;senatu;do;rpp,169,0,568745.html )
* [ Kandydaci do RPP: Bez pośpiechu z podwyżkami stóp procentowych ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kandydaci;do;rpp;bez;pospiechu;z;podwyzkami;stop;procentowych,152,0,565656.html )
Tagi: rpp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz