Notowania

miller
19.05.2012 15:09

Przygotowania do Euro 2012. "Dobrze, że Tusk ogląda osobiście"

Szef SLD Leszek Miller uważa, że premier Donald Tusk dobrze robi osobiście sprawdzając, jak wyglądają przygotowania do Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLD Leszek Miller uważa, że premier Donald Tusk dobrze robi osobiście sprawdzając, jak wyglądają przygotowania do Euro 2012. Uznał, że to powinność premiera, a nie powód do jego krytyki.

Premiera skrytykował m.in. Janusz Palikot, który określił zachowanie Tuska mianem _ putinowszczyzny _.

_ Wizyty premiera Tuska są wyszydzane i jest w tym wiele złośliwości. Ja się do tego nie przyłączę, bo uważam, że to jedna z powinności szefa rządu, aby bywał tam, gdzie coś się istotnego dzieje, coś się istotnego odbywa _ - powiedział Miller w sobotę w Suwałkach, gdzie spotkał się z działaczami SLD z woj. podlaskiego

Według Millera gdyby premier nie pojechał na miejsca przygotowań do Euro, wówczas wielu mówiłoby, że nie dopełnia swoich powinności, że nie stara się tak jak powinien. _ Z dwojga złego uważam, że lepiej, że jedzie, niż że nie jedzie _ - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami szef SLD.

Uznał, że trudno wyobrazić sobie premiera, który w okresie przygotowań do tak ważnej imprezy siedzi za biurkiem i tylko czyta raporty o tym, co mu donoszą. Miller uważa, że Tusk musi zobaczyć to na własne oczy.

_ Mam nadzieję, że premier Tusk w czasie tych swoich podróży zobaczy też to, co niekoniecznie jego służby chcą mu pokazać, że nie będzie podążał z góry przygotowaną trasą, aby usłyszeć zapewnienia, że wszystko jest w porządku, tylko od czasu do czasu zboczy gdzieś i zobaczy, jak jest naprawdę _ - powiedział Miller.

Szef SLD przyjechał do Suwałk na zaproszenie podlaskich działaczy SLD. W Suwałkach odbył się wojewódzki zjazd tej partii, na którym wybrano wiceprzewodniczących SLD w woj. podlaskim. Miller wyjaśnił, że to początek pracy przed wyborami samorządowymi, które mają odbyć się za ponad dwa lata.

Czytaj więcej o sytuacji w polskiej polityce w Money.pl
"Miałem marzenie. Zmieńcie oblicze ziemi, tej ziemi" - _ Kapitalizm jest jedną z najbardziej bezwzględnych religii _- przekonywał Janusz Palikot podczas pierwszomajowego kongresu RP.
"Miller wycofał się z kłamstw, nie ma sprawy" - _ Szef SLD Leszek Miller wycofał się z kłamstw, że jestem skazany, więc nie ma sensu toczyć "sprawy dla samej sprawy" _- powiedział Janusz Palikot.
Ruch Palikota zapowiada sensacyjny transfer _ - Leszek Miller ma powód do płaczu - _ mówi Andrzej Rozenek.
Tagi: miller, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz