Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przyjęcie ACTA - Ruch Palikota apeluje o sprzeciw europosłów

0
Podziel się:

Apelujemy o bezwarunkowe odrzucenie ACTA, umowy, której przyjęcie stanowić może realne zagrożenie dla praw podstawowych obywateli UE.

Przyjęcie ACTA - Ruch Palikota apeluje o sprzeciw europosłów
(photo-service.europarl.europa.eu)

Ruch Palikota zaapelował do polskich europosłów o opowiedzenie się przeciwko umowie ACTA w środowym głosowaniu nad tym dokumentem w Parlamencie Europejskim. Wincenty Elsner (RP) zachęcał internautów do wysyłania e-maili w tej sprawie do eurodeputowanych.

Elsner poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że RP przygotował apel, który działacze partii dostarczą do biur europosłów we wtorek.

_ 4 lipca 2012 czeka nas najważniejsze w tym roku głosowanie w PE, którego skutkiem musi być odrzucenie umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA). Apelujemy do państwa o bezwarunkowe odrzucenie tej umowy. Przyjęcie porozumienia ACTA stanowić może realne zagrożenie dla praw podstawowych obywateli Unii Europejskiej _ - napisali politycy Ruchu Palikota w apelu skierowanym do polskich europosłów.

Elsner przypomniał wielotysięczne protesty przeciwko ACTA, jakie przetoczyły się przez Polskę i inne kraje Wspólnoty. Jego zdaniem, pokazały one, jak ważny dla Europejczyków jest wolny internet i bezpieczeństwo, również w świecie wirtualnym.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/27/m202267.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/acta;zostanie;odrzucona;przez;parlament;europejski,9,0,1115401.html) *ACTA odpada. Polska ma lepszą propozycję * Parlament nie zadecyduje się na ratyfikację umowy ACTA w głosowaniu 4 lipca - uważa Jacek Protasiewicz. Najbliższe głosowanie będzie testem dla każdego z europarlamentarzystów, testem państwa stosunku do zapewnienia wolności i bezpieczeństwa obywateli korzystających z internetu, ale nie tylko. Również opowiedzeniem się przeciwko nadmiernej ingerencji międzynarodowych koncernów w nasze życie w realnym świecie _ - podkreślili działacze Ruchu w apelu.

W piśmie zaznaczono także, że zbliżają się wybory do europarlamentu, a obecność na głosowaniu i opowiedzenie się przeciwko ACTA zostaną przez obywateli zauważone i docenione.

- _ Natomiast każdy głos oddany za przełożeniem głosowania na kolejne lata, także absencja podczas głosowania i każde wstrzymanie się od głosu będzie faktycznie opowiedzeniem się za umową ACTA. Apelujemy więc: Stop ACTA. Abyśmy po głosowaniu 4 lipca mogli zakomunikować Polsce i Europie - ACTA - The end _ - odczytał apel poseł Ruchu.

Elsner zachęcał także internautów, aby wysyłali do europosłów e-maile z apelem o głosowanie przeciwko ACTA. - _ Na naszej stronie internetowej znajdzie się tekst tego apelu oraz adresy mailowe wszystkich europarlamentarzystów _ - powiedział.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m200293.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/acta;znow;w;centrum;uwagi;zobacz;dlaczego,138,0,1072522.html) *ACTA znów w centrum. Zachęcają Polaków do.. * Fundacja Panoptykon apeluje do Polaków, by właśnie teraz mailowali do europarlamentarzystów w sprawie ACTA. Na początku roku w wielu miastach w Polsce doszło do protestów internautów przeciwko ACTA. Zdaniem obrońców swobód w internecie ACTA może prowadzić do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to międzynarodowa umowa handlowa o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi. Zawiera zapisy dotyczące ochrony własności intelektualnej, które - zdaniem krytyków - ograniczą swobodne funkcjonowanie internetu. ACTA podpisały 26 stycznia w Tokio 22 kraje unijne; nie podpisały jej dotąd Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja. Do tej pory ratyfikację ACTA zawiesiły: Austria, Polska, Rumunia, Czechy, Łotwa, Bułgaria oraz Słowenia.

Debatę nad ACTA w Parlamencie Europejskim zaplanowano na 3 lipca, a głosowanie - dzień później.

Według wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jacka Protasiewicza, Parlament Europejski w środowym głosowaniu nie zdecyduje się na ratyfikację umowy ACTA. Będzie to oznaczało koniec procesu legislacyjnego i finalne zamknięcie tego tematu.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Zapadła decyzja o losie ACTA w Unii Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą wszyscy europosłowie na lipcowej sesji plenarnej. Głosowanie w komisji ma być dla nich sugestią.
Agonia ACTA potwa dwa lata? Grają na czas Aż trzy komisje europarlamentu: przemysłu, prawna i wolności obywatelskich przyjęły w czwartek negatywne opinie o ACTA.
Są efekty protestów internautów. Rząd da im... Przygotowaniem Karty Wolności w Internecie oraz propozycji zmian w przepisach chroniących prawa użytkowników sieci zajmie się pięć grup ekspertów i przedstawicieli administracji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)