Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL: "Nowelizacja budżetu to nie koniec świata"

0
Podziel się:

- Nowelizacja budżetów nie jest działaniem nieznanym w państwach. W Polsce już kilkakrotnie doświadczaliśmy tej operacji - uważa Jan Łopata z PSL.

PSL: "Nowelizacja budżetu to nie koniec świata"
(Maciej Macierzynski/REPORTER)

_ _- _ Nowelizacja budżetów nie jest działaniem nieznanym w państwach. W Polsce już kilkakrotnie doświadczaliśmy tej operacji _ - uważa Jan Łopata z PSL. Zapowiedział, że jego klub będzie głosował za dalszymi pracami nad nowelą budżetu i ustawami okołobudżetowymi.

W Sejmie odbywa się pierwsze czytanie nowelizacji budżetu na 2013 rok oraz ustaw okołobudżetowych.

Dodał, że w momencie, kiedy ma być nowelizowany budżet, należy zasygnalizować płynące z polskiej i europejskiej gospodarki coraz bardziej optymistyczne dane._ - W ostatnich dniach statystycy poinformowali nas o szeregu optymistycznych danych. Wyraźnie rosła produkcja sprzedana przemysłu, przyrastały wskaźniki eksportu, sprzedaż detaliczna odwróciła tendencję, rosły również płace, zaczął rosnąć PKB _ - zauważył Łopata.

Wskazał również, że zaczęło spadać bezrobocie._ - To są bardzo oczekiwane dane i miejmy nadzieję, że ten zasygnalizowany trend wzrostowy jest stały _ - zaznaczył poseł.

Zwrócił jednak uwagę, że rząd ma wiele do zrobienia w przypadku poprawy wskaźników konsumpcyjnych. _ Spadki dochodów spowodowały spadek konsumpcji indywidualnej, czynnika, który pozytywnie do niedawna Polskę wyróżniał i był realnym czynnikiem wzrostu PKB _ - dodał.

W poniedziałek Główny Urząd Statystyczny m.in. poinformował, że produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 6,3 proc. rok do roku, sprzedaż detaliczna wzrosła natomiast o 4,3 proc. Wzrosły także sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych o 6,9 proc. jak i zamówienia w przemyśle w Polsce o 7,7 proc. W lipcu spadła stopa bezrobocia i wyniosła 13,1 proc. wobec 13,2 proc. w czerwcu.

Czytaj więcej w Money.pl
PO wciąż ma większość w Sejmie? Czy po odejściu posła Godsona, projekt nowelizacji budżetu może przepaść w głosowaniu? - _ Nie ma takiej obawy _- uważa Ewa Kopacz.
PiS przeciwny, ale większość posłów zgodna Posłowie w dzisiejszym głosowaniu zdecydowali o poszerzeniu porządku obrad Sejmu o projekt nowelizacji tegorocznego budżetu. Sprzeciwiał się temu klub PiS.
Debata nad nowelizacją budżetu. NA ŻYWO - _ Pomyliliśmy się, ale pomylili się prawie wszyscy _ - powiedział w Sejmie minister finansów podkreślając, że Polska nie jest jedynym krajem, który musi nowelizować budżet.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)