Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pucz w Egipcie. Norwegia: to jest zamach stanu

0
Podziel się:

- Prezydent pochodzący z wyboru został obalony, a silnym człowiekiem, który obecnie rządzi został dowódca wojskowy -dodał szef norweskiej dyplomacji.

Pucz w Egipcie. Norwegia: to jest zamach stanu
(Magnus Froederberg/CC/Wikimedia)

Wydarzenia w Egipcie mają wszelkie cechy wojskowego zamachu stanu - powiedział dziśnorweskiej agencji prasowej NTB szef MSZ Norwegii Espen Barth Eide.

_ Prezydent pochodzący z wyboru został obalony, a silnym człowiekiem, który obecnie rządzi został dowódca wojskowy _ - dodał szef norweskiej dyplomacji.

_ Wojskowi twierdzą, że mają plan szybkiego powrotu do rządów cywilnych. Wygłaszają pozytywne deklaracje, ale wszystko co się dzieje po zagarnięciu przez nich władzy idzie w złym kierunku _ - ocenia Eide.

Podczas gdy również Turcja uważa, że Egipt jest widownią _ zamachu stanu _, kraje zachodnie, jak dotąd, unikają używania tego określenia - pisze w depeszy na temat wypowiedzi szefa norweskiego MSZ AFP.

Agencja dodaje, że zakwalifikowanie wydarzeń w Egipcie jako zamachu stanu zmusiłoby Stany Zjednoczone do zaprzestania pomocy wojskowej dla Kairu.

Czytaj więcej w Money.pl
USA zwracają się do prezydenta Mursiego Stany Zjednoczone są "bardzo zaniepokojone" sytuacją w Egipcie - oświadczył Departament Stanu USA.
Mursi obalony! Zamach stanu się dokonał - _ W interesie Egiptu i dla historycznej ścisłości nazywajmy to, co się dzieje, po imieniu: to wojskowy zamach stanu _.
Zachód potępia użycie siły w Egipcie Zaprzestania przemocy i podjęcia dialogu - tego domagają się światowi przywódcy od tymczasowego rządu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)