Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin zachęca do inwestycji i obiecuje najlepsze warunki

0
Podziel się:

Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w piątek, że Rosji zależy zarówno na inwestycjach krajowych, jak i zagranicznych, szczególnie na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Zapowiedział, że rząd zwiększy wysiłki na rzecz rozwoju tego regionu.

Putin zachęca do inwestycji i obiecuje najlepsze warunki
(Jedimentat44/flickr (CC BY 2.0))

Rosyjski prezydent oświadczył w piątek, że Rosji zależy zarówno na inwestycjach krajowych, jak i zagranicznych na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Zapowiedział, że rząd zwiększy wysiłki na rzecz rozwoju tego regionu.

W czasie wystąpienia na Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku Putin zapewnił kraje regionu Azji i Pacyfiku, że Rosja - Zorganizuje inwestorom najlepsze warunki do prowadzenia biznesu tak, aby rosyjski Daleki Wschód mógł konkurować z powodzeniem pod względem wydajności i zwrotu kapitału z wiodącymi ośrodkami biznesowymi.

Dodał, że największa firma naftowa kraju, Rosnieft, zainwestuje 1,3 bln rubli (prawie 20 mld dolarów) w projekty w tym regionie. W rozpoczętym w czwartek forum bierze udział ponad 1,5 tys. przedstawicieli świata gospodarki, finansów i polityki z 24 krajów.

W spotkaniu, którego inicjatorem był Putin i które ma na stałe wejść do kalendarza polityczno-gospodarczego Rosji, uczestniczy także około 2,5 tys. biznesmenów, finansistów i reprezentantów władz różnych szczebli z samej Rosji.

W zamyśle Kremla forum we Władywostoku ma zamanifestować sukces polityki otwarcia Rosji na Wschód w obliczu ochłodzenia relacji z Zachodem.

Zobacz także: Władimir Putin zatrzyma się na Ukrainie?

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)