Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin oskarża USA o pasożytowanie na gospodarce światowej

0
Podziel się:

Według Putina zwiększenie limitu zadłużenia USA tylko odracza systemowe decyzje w amerykańskiej gospodarce.

Putin oskarża USA o pasożytowanie na gospodarce światowej
(ec.europa.eu)

Premier Rosji Władimir Putin oskarżył Stany Zjednoczone o _ pasożytowanie _ na gospodarce światowej swoim długiem.

_ - Ten kraj żyje na kredyt, żyje ponad stan i część ciężaru wynikającego ze swoich problemów zrzuca na całą gospodarkę światową. Pasożytuje na gospodarce światowej, wykorzystując monopolistyczną sytuację dolara _ - oznajmił Putin na spotkaniu z prorządową młodzieżówką.

Komentując informacje o tym, że prezydent Barack Obama i przywódcy Demokratów w Kongresie uzgodnili z liderami Republikanów kompromisowy plan podniesienia ustawowego limitu zadłużenia USA, Putin oświadczył: _ Tak generalnie, nie ma w tym nic dobrego, to tylko odroczyło podjęcie bardziej systemowych decyzji _.

Dodał, że niewypłacalność USA nie przyniosłaby niczego dobrego gospodarce światowej. - _ Współczesna gospodarka jest zglobalizowana i wszystkie państwa w ten czy inny sposób są od siebie zależne, a amerykańska gospodarka stanowi jedną z lokomotyw gospodarki światowej i jeśli tam dochodzi do systemowego pata, nie wynika z tego nic dobrego _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;amerykanskie;ograniczenia;wizowe;godza;w;nasza;suwerennosc,49,0,881969.html) Rosja nie daruje Stanom. Będzie odpowiedź Rosyjskie MSZ oświadczyło, że nie pozostawi bez odpowiedzi posunięć amerykańskiego Departamentu Stanu, który planuje wprowadzenie ograniczeń wizowych dla szeregu rosyjskich urzędników, łącząc ich ze śmiercią prawnika Siergieja Magnitskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t115084.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;boja;sie;sankcji;usa;wobec;iranu,193,0,860353.html) Rosjanie boją się sankcji USA wobec Iranu Według rosyjskiego MSZ sankcje nałożone przez władze USA na głównego irańskiego operatora portowego i państwowe linie lotnicze mogą wpłynąć na działalność rosyjskich firm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;o;putinie;to;niedopuszczalne,101,0,798053.html) Miedwiediew o Putinie: "To niedopuszczalne" Zdaniem rosyjskiego prezydenta należy ostrożniej dobierać słowa przy ocenie wydarzeń w innych krajach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)