Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin powróci na fotel prezydenta? Miedwiediew składa deklaracje

0
Podziel się:

Obecny prezydent Rosji oświadczył, że przyszła konstrukcja władzy w Rosji, którą zaproponował razem z premierem Władimirem Putinem, nie oznacza powrotu do przeszłości.

Putin powróci na fotel prezydenta? Miedwiediew składa deklaracje
(ec.europa.eu)
bESmbJvp

Prezydent Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że przyszła konstrukcja władzy w Rosji, którą zaproponował razem z premierem Władimirem Putinem, nie oznacza powrotu do przeszłości, lecz jest sposobem na rozwiązanie zadań, które przed sobą postawili.

Prezydent zapewnił też, że nowy rząd, który zostanie sformowany po wyborach w wypadku zwycięstwa partii Jedna Rosja, _ będzie się składać z absolutnie nowych ludzi _. Miedwiediew złożył te deklaracje podczas spotkania ze swoimi stronnikami w Moskwie. Wzięło w nim udział około 180 polityków, naukowców, publicystów, twórców kultury i blogerów. Wielu z nich związanych jest z Jedną Rosją, którą prezydent poprowadzi do grudniowych wyborów do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu.

Pod koniec września Miedwiediew zaproponował, aby to Putin kandydował w wyborach prezydenckich w marcu 2012 roku. Ten z kolei wystąpił z inicjatywą, by po przyszłorocznych wyborach Miedwiediew stanął na czele nowego rządu. Premier ofertę Miedwiediewa przyjął, a prezydent zaakceptował propozycję Putina.

bESmbJvr

O planach tych Miedwiediew i Putin poinformowali podczas zjazdu Jednej Rosji. Obaj nie ukrywali, że na taką roszadę umówili się już wtedy, gdy Putin po dwóch kadencjach prezydenckich w 2008 roku opuszczał Kreml, gdyż konstytucja nie pozwalała mu o ubieganie się o trzecią kadencję z rzędu. Na swojego następcę wskazał wówczas Miedwiediewa.

Putin, który przewodzi Jednej Rosji, na jej kongresie zaproponował też, by listę federalną partii w wyborach parlamentarnych w grudniu tego roku otwierał Miedwiediew. Wiele mediów i analityków w Rosji określiło decyzję Putina o starcie w wyborach prezydenckich w 2012 roku, po dwóch kadencjach na Kremlu w latach 2000-2008, do _ breżniewizacji _ rosyjskiego systemu politycznego. Leonid Breżniew kierował ZSRR od 1964 roku do swej śmierci w roku 1982.

_ - Rozwój będzie kontynuowany. Tak czy owak do struktur władzy będą przychodzić nowi ludzie. Ta konstrukcja - bez względu na to, co jest pisane na ten temat - nie oznacza powrotu do przeszłości, lecz jest sposobem na rozwiązanie zadań, które przed sobą postawiliśmy _ - przekonywał dziś prezydent Miedwiediew.

_ - Jesteśmy praktycznymi politykami, a nie marzycielami. Punktem wyjścia powinno być jak najprostsze osiągnięcie postawionych celów. Każdy polityk i działacz społeczny musi się liczyć z istniejącym układem sił. Wychodząc z tego założenia jako sojusznicy polityczni podjęliśmy znane już decyzje _ - dodał.

bESmbJvx

Miedwiediew oznajmił również, że nie ma prawa zawieść zaufania milionów ludzi, którzy go poparli i związali z nim nadzieje na przyszłość. - _ Tych ludzi, którzy rzeczywiście uwierzyli w konieczność modernizacji gospodarki, państwa i społeczeństwa _ - podkreślił.

Prezydent zaznaczył, że właśnie dlatego podjął decyzję o pozostaniu w polityce i zajęciu się konkretnymi problemami. Jako kluczowe wymienił modernizację gospodarki, walkę o godne życie dla obywateli i walkę z korupcją.

Miedwiediew oświadczył także, iż on i Putin nie są konkurentami, lecz bliskimi przyjaciółmi. - _ Być może mało kto w to wierzy, ale my naprawdę nie jesteśmy konkurentami, lecz bliskimi przyjaciółmi, od 20 lat. Bez tego żadnej mojej kariery politycznej w Moskwie by nie było _ - wyznał, tłumacząc dlaczego zrezygnował na rzecz Putina z ponownego kandydowania na prezydenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t75821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostre;slowa;doradcow;kremla;o;putinie,186,0,881594.html) "Pozostanie Putina u władzy to katastrofa" Ich zdaniem, jeśli Dmitrij Miedwiediew nie będzie startował w wyborach prezydenckich, wywoła to rozległy kryzys.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;zrezygnowal;z;reelekcji;ale;ma;powrocic;za;7;lat,48,0,932400.html) Miedwiediew zrezygnował, ale powróci. Za... Najbliższe otoczenie rezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sugeruje, że obecny przywódca państwa będzie chciał wrócić na Kreml.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t82525.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;w;rosji;niezbedne;sa;zmiany,240,0,931056.html) Spór o ministra. Putin i Miedwiediew udają? Premier Putin, który w 2012 roku zamierza ponownie kandydować na prezydenta, przyznał też, że w Rosji niezbędne są zmiany.
bESmbJvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)