Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin: Rosja liderem rozwoju gospodarczego

0
Podziel się:

Zdaniem premiera, Rosja w ciągu trzech lat będzie w gronie pięciu największych gospodarek świata.

Putin: Rosja liderem rozwoju gospodarczego
(kmu.gov.ua)

Premier Rosji Władimir Putin powiedział, że Rosja ma najwyższe tempo wzrostu gospodarczego spośród krajów grupy G8. Ogłosił priorytety na najbliższe lata.

Putin przedstawił w Dumie Państwowej doroczne sprawozdanie z działalności rządu. Mówił, że Rosja szybciej i trwalej niż inne kraje przezwycięża skutki kryzysu gospodarczego. _ Pozytywna dynamika dotyczy wszystkich wskaźników rozwoju Federacji Rosyjskiej. Wszystkich bez wyjątku., podczas gdy w niektórych krajach Europy i w innych rejonach świata kryzys przeszedł w stan chroniczny, z dotkliwą recesją i utrwalonym bezrobociem - _powiedział Putin.

Premier Putin powiedział też, że inflacja w Rosji w ciągu czterech ostatnich lat spadła z 13,3 procent do 6.1 procent. _ Tak niskiej inflacji w najnowszej historii Rosji nie było nigdy. W rzeczywistości dwukrotnie obniżyliśmy wskaźnik inflacji, ale i tak jest on wysoki w porównaniu z rozwiniętymi gospodarkami, niemniej zbliża się już do poziomu światowego. Dla porównania: Wielka Brytania miała w ubiegłym roku 4,5 procentową inflację, USA - 3,2, my - 6,1, ale tempo spadku jest wysokie - _oświadczył rosyjski premier.

Zdaniem Władimira Putina, Rosja w ciągu dwóch - trzech lat będzie w gronie pięciu największych gospodarek świata.

Wśród rosyjskich priorytetów Putin wymienił: przyrost ludności, rozwój terenów położonych na wschodzie kraju, tworzenie nowych miejsc pracy, budowę _ nowej gospodarki _ i umacnianie pozycji Rosji w świecie.

O sytuacji w Rosji czytaj więcej w Money.pl
Oto największy sukces Putina. Sam tak mówi Jednym z największych sukcesów rosyjskiej władzy ostatnich lat było doprowadzenie do stabilizacji życia obywateli i wzrostu liczby ludności, powiedział Władimir Putin.
"Marsz miliona" w Moskwie. Na razie... Około stu opozycjonistów wezwało Rosjan do udziału w majowej akcji.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)