Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Putin rozmówił się z Asadem. Jest zadowolony

0
Podziel się:

Prezydent Rosji omówił z dyktatorem przygotowania do konferencji w Genewie, zniszczenie broni chemicznej i sytuację humanitarną w Syrii.

Putin rozmówił się z Asadem. Jest zadowolony
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem - poinformował Kreml. Rozmawiano o przygotowaniach do konferencji Genewa 2, zniszczeniu syryjskiej broni chemicznej i sytuacji humanitarnej w Syrii.

_ Władimir Putin położył akcent na wysiłki Rosji i jej partnerów w celu przygotowania międzynarodowej konferencji Genewa 2 oraz wyraził zadowolenie ze zgody prezydenta Asada na wysłanie na konferencję rządowej delegacji _ - głosi komunikat służb prasowych Kremla.

_ Wyrażono też nadzieję, że główne syryjskie ugrupowania opozycyjne wykażą konstruktywne zbliżenie stanowisk i wezmą udział w konferencji _ - czytamy w komunikacie.

Rosyjski prezydent _ z zadowoleniem przyjął uzgodnienie współpracy w kwestii zniszczenia syryjskiego arsenału broni chemicznej między władzami syryjskimi a misją ONZ-owskiej Organizacji ds.Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) _.

Poruszając kwestię sytuacji humanitarnej w Syrii _ Putin wyraził zaniepokojenie informacjami o systematycznych prześladowaniach przez ekstremistów w Syrii chrześcijan i innych religijnych mniejszości _.

Prezydent Rosji _ ma też nadzieję, że syryjskie władze zrobią wszystko, co możliwe, aby złagodzić cierpienia ludności cywilnej i doprowadzić do pokoju między wyznaniami _.

Prezydent Asad ze swej strony podziękował Rosji za pomoc i wsparcie udzielone syryjskiemu narodowi.

Zbliżony do władzy syryjski dziennik _ Al Watan _ poinformował, że konferencja pokojowa w Genewie w sprawie pokoju w Syrii rozpocznie się 12 grudnia.

Powołując się na źródło dyplomatyczne w Paryżu, dziennik pisze, że sekretarz stanu USA John Kerry poinformował swego francuskiego odpowiednika Laurenta Fabiusa, że sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun 25 listopada ogłosi o rozpoczęciu 12 grudnia konferencji Genewa 2.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocarstwa zachodnie odmówią Syrii Reżim prezydenta Baszara el-Asada przedstawił - jak to określili wysłannicy dwóch krajów zachodnich - _ długą listę zakupów _.
Inspektorzy ONZ nie mogą pracować w Syrii Dwa obiekty składowania broni chemicznej są niedostępne dla inspektorów Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej z powodów bezpieczeństwa - poinformowała organizacja.
Wojna będzie trwać, póki Asad będzie u władzy Jeśli Baszar el-Asad zostanie ponownie wybrany na prezydenta w 2014 roku, wojna w Syrii będzie trwać - ocenił szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)