Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

PZL Świdnik nie negocjuje z rządem. Co z dostawą śmigłowców?

0
Podziel się:

Prezes PZL Świdnik, której pozew o unieważnienie przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii został niedawno odrzucony przez sąd czeka na uzasadnienie tego wyroku. I przypomina, że problem ze śmigłowcami będziemy mieli jeszcze przez lata.

PZL Świdnik nie negocjuje z rządem. Co z dostawą śmigłowców?

- Sprawa jest niezwykle skomplikowana. Mówimy o kontrakcie wartym 13,5 mld zł, ale też ze względu na kwestie prawne - mówi money.pl Krzysztof Krystowski. Prezes PZL Świdnik, której pozew o unieważnienie przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii został niedawno odrzucony przez sąd czeka na uzasadnienie tego wyroku. I przypomina, że problem ze śmigłowcami będziemy mieli jeszcze przez lata.

- Z wypowiedzi ministra Macierewicza czy ministra Kowanckiego, z którymi się zapoznałem, to oni nie zmieniają krytycznego stanowiska - odpowiada Krystowski pytany dlaczego przetarg na śmigłowce nie został unieważniony. Przypomniał, że cały czas trwają negocjacje offsetowe z Airbusem. Bez podpisania umowy w tej sprawie, dostaw maszyn Caracal nie będzie.

Krystowski oznajmił, że jego firma nie prowadzi rozmów z rządem czy wojskiem w sprawie dostawy śmigłowców dla polskiej armii. Kilka tygodni temu minister Macierewicz stwierdził, że "chcemy, żeby polski wysiłek w tej materii oparty był na tych trzech dostawcach".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)