Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
03.10.2018 16:25

PZU szuka inwestorów. Szczyt polsko-amerykański

Grupa PZU we współpracy z Bankiem Goldman Sachs w najbliższy czwartek w Nowym Jorku organizuje spotkanie polskiego i amerykańskiego biznesu - powiedział PAP prezes PZU Paweł Surówka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Prezes PZU Paweł Surówka

4 października w Nowym Jorku przy udziale kilkudziesięciu prezesów najważniejszych polskich spółek, jak Pekao SA, PKO BP, a także we współpracy z Bankiem Goldman Sachs i przedstawicielami amerykańskiego biznesu, odbędzie się jedno z największych spotkań decydentów polskiej gospodarki poza granicami naszego kraju. Jesteśmy szczególnie wdzięczni, że premier Mateusz Morawiecki przyjął nasze zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie - powiedział Surówka. - W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy pokazać amerykańskim partnerom i decydentom biznesowym, jakie są perspektywy naszego kraju oraz przedstawić potencjał tkwiący w Polakach – dodał szef PZU.

Jak tłumaczy prezes PZU, Stany Zjednoczone to nie tylko nasz tradycyjny partner, ale to także "scena świata”.

- Chcemy, aby Polska znalazła się w szerszym gronie inwestorów. Dlatego razem z naszym partnerem, bankiem Goldman Sachs, pragniemy doprowadzić do spotkania najważniejszych decydentów biznesowych obydwu krajów, aby umożliwić im nawiązanie osobistych relacji i pokazać potencjał, jaki tkwi w polskim biznesie - powiedział.

Hasłem przewodnim spotkania w Nowym Jorku jest #PolandCanDoNation

Grupa PZU zarządza blisko 300 mld zł aktywów i ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Od 2010 roku spółka PZU SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie – od debiutu – znajduje się w czołówce najwyżej wycenianych i najbardziej płynnych spółek. Skarb Państwa ma 34,19 proc. akcji PZU SA.

Tagi: pzu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2018

dey001To przecież PZU powinno być wielkim INWESTOREM. Corocznie wydają 100% wypracowanego zysku na dywidendę , plus podatek bankowy ograbia tą spółkę. … Czytaj całość

03-10-2018

HopelessBędę się modlić o znalezienie inwestora dla GetBack, który ogłosi wezwanie i skupi akcje od akcjonariuszy. Problem wizerunkowy dla KNFu się rozwiąże w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)