Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PZU ma nowego prezesa

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa powołało Agatę Rowińską na prezesa PZU. Rowińska zastąpi odwołanego przed kilkoma dniami Jaromira Netzla.

*Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) powołało Agatę Rowińską na prezesa PZU. Rowińska zastąpi odwołanego przed kilkoma dniami Jaromira Netzla. Rowińska była przewodniczącą rady nadzorczej PZU SA, a także dyrektorem departamentu instytucji finansowych w MSP. *
"Najważniejszym celem jest stabilizacja i kontynuacja. PZU jest spółką bardzo cenną, godną zainteresowania" - powiedziała Rowińskaj, podkreślając, że PZU jest spółką o bardzo dobrych wynikach i z bardzo dobrym zespołem.

Obecny podczas konferencji minister skarbu Wojciech Jasiński dodał, że "Agata Rowińska zna PZU od wielu lat, to osoba gwarantująca jej właściwy rozwój".

W czwartek rano Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW)
zatrzymała byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Janusza Kaczmarka, byłego szefa policji KOnrada Kornatowskiego i prezesa PZU Jaromira Netzla. Akcja ABW jest efektem śledztwa, które ma wyjaśnić, kto ostrzegł Andrzeja Leppera o operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) w resorcie rolnictwa za czasów jego kierownictwa. Akcja ta miała dowieść korupcji w ministerstwie. Po kilku dniach zatrzymani zostali zwolnieni.

W piątek, 31 sierpnia, MSP poinformowało o odwołaniu Netzla z funkcji prezesa PZU.

Wcześniej w sierpniu Netzel zapowiadał, że grupa PZU może zwiększyć zysk netto w 2007 roku do 5,0 mld zł. W 2006 roku grupa miała (według nieaudytowanych danych) 3.280,9 mln zł zysku netto (wzrost o 21,8 proc.).

ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)