Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.08.2005 18:12

"Przegląd"-Polska potęgą informatyczną

Zaczynają od gier czy prób hakerstwa, a potem zostają najlepszymi informatykami na świecie. Tygodnik "Przegląd" pisze o polskich uczniach i studentach, którzy w ostatnich latach stali się informatyczną potęgą. Uniwersytet Warszawski od kilku miesięcy utrzymuje się na pierwszej pozycji w rankingu najlepszych uczelni świata kształtujących informatyków. Średnia wyższych szkół lokuje Polskę na drugim miejscu, dzięki wynikom jeszcze kilku innych uczelni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ranking jest odzwierciedleniem sukcesów odnoszonych przez uczniów lub absolwentow określonych wszechnic podczas najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. Polacy od lat są w ścisłej czołówce Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej. O naszych absolwentów usilnie zaczynają zabiegać światowe korporacje.
"Przegląd" próbując dociec sukcesu młodych polskich informatyków pisze, że przyczyniła się do tego informatyzacja szkół oraz rozpowszechnienie internetu. "Aby prowadzić profesjonalne badania chemiczne, trzeba dysponować laboratorium. Konkurs informatyczne można natomiast wygrać, siedząc przy komputerze w zapadłej wsi" - pisze tygodnik w artykule pod tytułem "Megagłowy"

"Przegląd"/Pio/pul

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz