Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.10.2005 00:40

"Rzeczpospolita" - Coraz mniej dezerterów

"Rzeczpospolita" pisze, że dobra koniunktura na warszawskiej giełdzie spowodowała, że wycofywanych jest z niej mniej spółek niż w poprzednich latach. Według dziennika, sytuacja w Polsce pod tym względem wygląda lepiej niż na wielu rynkach europejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od początku 2000 roku warszawski parkiet opuściło 66 spółek. Wycofywanie z giełdy nasiliło się zwłaszcza w latach 2002 i 2003, kiedy ubywało z niej po 19 firm rocznie - pisze dziennik. W tym roku z notowań wycofano akcje tyko 6 spółek. W kolejce czekają jeszcze dwie.
"Rzeczpospolita" pisze, że w ubiegłym roku wycofano z giełdy 9 spółek a pojawiło się na niej 36 nowych. Powodem atrakcyjności warszawskiej giełdy dla firm chcących pozyskać kapitał na rozwój jest coraz silniejsza pozycja polskich inwestorów instytucjonalnych.
Według dziennika, warszawska giełda pod względem wycofywania z niej spółek wypada w statystykach lepiej od większości innych rynków. Na parkietach niektórych państw europejskich o znacznie wyższym niż Polska poziomie rozwoju gospodarczego, liczba wycofywanych firm przewyższała liczbę wprowadzanych.

IAR/Rzeczpospolita/mb/pul

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz