Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej odwołała prezesa

0
Podziel się:

- W wyniku analizy rada nadzorcza stwierdziła nieskuteczność dotychczasowych działań zarządu w zakresie restrukturyzacji spółki.

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej odwołała prezesa
(PAP/Andrzej Grygiel)

Rada nadzorcza Kompanii Węglowej stwierdziła nieskuteczność działań zarządu spółki w zakresie restrukturyzacji i odwołała jej prezesa Mirosława Tarasa (na zdjęciu).

Koordynację prac zarządu Rada nadzorcza powierzyła Piotrowi Rykali, wiceprezesowi ds. pracy.

Na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza Kompanii Węglowej dokonała analizy i oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki.

_ - Rada nadzorcza stwierdziła zwiększanie się straty spółki na sprzedaży węgla w stosunku do wielkości ujętych w Planie Techniczno-Ekonomicznym oraz niepowodzenie emisji euroobligacji jako głównego źródła finansowania Planu naprawczego, co spowodowało jego zdezaktualizowanie. Rada zobowiązała zarząd do aktualizacji Planu naprawczego spółki i PTE oraz podjęcie energicznych działań restrukturyzacyjnych _ - napisano w komunikacie.

Podano, że RN dokonała analizy działań zarządu za ostatnie 6 miesięcy w zakresie dostosowania działalności spółki do sytuacji rynkowej, zmniejszenia strat generowanych na podstawowej działalności oraz upłynniania zapasów węgla. Przeanalizowano działania w zakresie zapewnienia zarządzania kosztami oraz skuteczność procesów restrukturyzacyjnych.

_ - W wyniku analizy rada nadzorcza stwierdziła nieskuteczność dotychczasowych działań zarządu w zakresie restrukturyzacji spółki. Nie został ograniczony poziom kosztów, generując - przy braku przesłanek do wzrostu cen - dalszy wzrost strat na działalności spółki. Działania zarządu nie tylko nie spowodowały poprawy sytuacji ekonomiczno-finansowej, ale nastąpiło pogłębienie się dramatycznej sytuacji spółki. Rada Nadzorcza stwierdziła niedostateczną koordynację działań zarządu oraz brak skuteczności w zakresie prowadzonego dialogu ze stroną społeczną uniemożliwiający wprowadzanie rozwiązań restrukturyzacyjnych _ - napisano.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)