Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rada nadzorcza EuRoPol Gazu zawiesiła zarząd spółki

0
Podziel się

Powodem jest brak współpracy pomiędzy jego członkami.

Rada nadzorcza EuRoPol Gazu zawiesiła zarząd spółki
(lagereek/iStockphoto)
bEiiqjvp

Rada nadzorcza spółki EuRoPol Gaz podjęła uchwałę o zawieszeniu na trzy miesiące trzech członków zarządu spółki - poinformował PGNiG w komunikacie. - _ Powodem tej decyzji był długotrwały brak współpracy między członkami zarządu, co w rezultacie doprowadziło do pata decyzyjnego w spółce _ - czytamy w komunikacie.

W obowiązkach zawieszono prezesa Michała Kwiatkowskiego, wiceprezesa Jurija Kałuskiego oraz członka zarządu Jerzego Tabakę. RN oddelegowała tymczasowo do zarządu: Michała Szubskiego, który będzie pełnił obowiązki prezesa, Aleksandra I. Miedwiediewa, który będzie pełnił obowiązki wiceprezesa i Mirosława Dobruta jako członka zarządu.

_ Według rady nadzorczej takie zmiany w składzie zarządu gwarantują sprawne uporządkowanie nierozwiązanych dotychczas kwestii EuRoPol Gazu w duchu przygotowywanego porozumienia międzyrządowego. Tylko bezpośrednie zaangażowanie się w zarządzanie spółką urzędujących prezesów dwóch głównych akcjonariuszy EuRoPol Gazu, czyli PGNiG i Gazprom Exportu daje gwarancje rozwiązania spornych spraw w okresie, na który zostali oddelegowani _ - czytamy dalej.

bEiiqjvr

EuRoPol Gaz to spółka zarządzająca polskim odcinkiem gazociągu jamajskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiiqjvS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)