Notowania

Radosław Sikorski w Birmie. Oto plan ministra

Sikorskiemu towarzyszy grupa przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Szef MSZ Radosław Sikorski rozpoczął dwudniową wizytę w Birmie. Spotka się z przedstawicielami władz, m.in. z prezydentem Theinem Seinem oraz przedstawicielami opozycji, m.in. noblistką Aung San Suu Kyi. Sikorskiemu towarzyszy grupa przedsiębiorców.

Jutro Sikorski będzie rozmawiał w stolicy Birmy (Mjanmy) Naypyidaw z prezydentem Theinem Seinem, a także z ministrem handlu oraz ministrem energetyki.

Na czwartek szef MSZ ma zaplanowaną rozmowę z opozycjonistką, noblistką Aung San Suu Kyi oraz z politykami kierowanej przez nią Narodowej Ligi na rzecz Demokracji (NLD). Sikorski ma zaprosić Suu Kyi do Polski.

Wcześniej w czwartek Sikorski spotka się z byłymi więźniami politycznymi z Grupy Studenckiej Generacja 88 i przedstawicielami opozycji demokratycznej spoza NLD.

Szef MSZ weźmie również udział w seminarium poświęconym demokracji. Warsztaty są skierowane przede wszystkim do dziennikarzy. Sikorski wygłosi wykład pt. _ Democracy lessons learned _.

Polski minister otworzy również seminarium gospodarcze w Izbie Handlowo-Przemysłowej oraz przekaże grant dla szkoły podstawowej w Rangunie.

Czytaj więcej o działalności szefa polskiej dyplomacji w Money.pl
Chce mu się wiwatować. "Brawo Panie ministrze!" Witold Waszczykowski z PiS komentuje plany szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego.
Nowy dowód ws. Smoleńska. MSZ reaguje na zarzuty Kaczyńskiego _ - Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister spraw zagranicznych już niewiele po 9 wiedział, że wszyscy zginęli _ - pytał prezes PiS.
Oni są zachwyceni słowami Sikorskiego To wielkie europejskie przemówienie - tak niemiecka prasa komentuje wystąpienie szefa polskiego MSZ.
Tagi: działalność radosława sikorskiego, msz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz