Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ranking posłów. Rosati najlepszym, Pawłowicz najgorszym

0
Podziel się:

Posłanka Krystyna Pawłowicz zebrała najwięcej negatywnych ocen. Kto na podium?

Ranking posłów. Rosati najlepszym, Pawłowicz najgorszym
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bECzvcOd

Szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Dariusz Rosati (PO) wygrał tegoroczny ranking tygodnika Polityka. Najwięcej ocen negatywnych zebrała z kolei posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Pozytywnie wyróżniony został też wybrany niedawno na prezesa NIK, b. poseł PO Krzysztof Kwiatkowski.

Dziesięciu najlepszych posłów i pięciu, którym przyznano _ żółte kartki _, wybrano na podstawie ankiet, które do redakcji tygodnika nadesłało kilkudziesięciu korespondentów parlamentarnych i dziennikarzy akredytowanych przy Sejmie. Najlepsi parlamentarzyści otrzymali od tygodnika nagrody: elegancko oprawione portrety widniejące na okładce _ Polityki _.

Za najlepszego posła przedstawiciele mediów uznali Rosatiego; kolejne miejsca zajęli: Kwiatkowski, wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł PiS Andrzej Duda, posłanka SLD Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, szef Stowarzyszenia _ Republikanie _, poseł niezależny Przemysław Wipler, lider SLD Leszek Miller, poseł PSL Franciszek Stefaniuk, rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek oraz poseł Solidarnej Polski Andrzej Dera.

bECzvcOf

Blisko podium - jak mówiła publicystka _ Polityki _ Janina Paradowska - znaleźli się posłowie: PiS - Józefa Hrynkiewicz i Krzysztof Szczerski, PO - Andrzej Halicki i Adam Szejnfeld oraz Ruchu Palikota - Robert Biedroń i Łukasz Gibała.

Najwięcej wskazań negatywnych zebrała za swą działalność parlamentarną Pawłowicz. _ Wprowadza do dyskusji niepotrzebną dawkę emocji i adrenaliny _ - brzmiało uzasadnienie. Według Paradowskiej źle pracę posłanki oceniło 90 procent biorących udział w rankingu dziennikarzy.

_ Żółte kartki _ otrzymali ponadto: Joanna Kluzik-Rostkowska (PO), Armand Ryfiński (RP), Stanisław Pięta (PiS) oraz Eugeniusz Kłopotek (PSL). Żaden z negatywnie ocenionych parlamentarzystów nie pojawił się na czwartkowej uroczystości w Sejmie.

Zarówno Rosati, jak i Kwiatkowski nie kryli radości, ale i zaskoczenia. _ Jestem ogromnie zaskoczony, bo wydaje mi się, że moja działalność w Sejmie, która głównie koncentruje się na Komisji Finansów Publicznych, czy wokół spraw związanych z tak prozaicznymi rzeczami, jak budżet i podatki, nie jest może spektakularną działalnością, chociaż mam poczucie jej wagi, ale myślałem, że posłów bardziej widocznych na trybunie sejmowej będziemy mieli tutaj więcej _ - powiedział Rosati dziennikarzom.

bECzvcOl

_ Stanisław Jerzy Lec mówił, że łatwiej przyznać nagrodę niż rację. Bardzo bym chciał, żeby za tym uznaniem - i w oczach dziennikarzy, i w tym szczególnym miejscu, jakim jest Sejm - było uznanie teraz dla kolejnej pracy, która mnie czeka, czyli dla pracy w Najwyższej Izby Kontroli _ - zaznaczył z kolei Kwiatkowski.

Gratulujący laureatom wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), w przeszłości również kilkakrotnie nagradzany w rankingu _ Polityki _, podkreślił, że po raz kolejny określony został _ wzorzec do naśladowania _ dla innych parlamentarzystów. _ Często, gdy siedzimy za stołem prezydialnym, wsłuchujemy się w wystąpienia, doceniamy kunszt, ale także merytoryczne argumenty, które padają w debacie. Cieszę się jednak, że zostali docenieni nie tylko ci spokojni, ale także ci posłowie z temperamentem _ - powiedział Grabarczyk.

Redaktor naczelny _ Polityki _ Jerzy Baczyński zwrócił uwagę, że dziennikarze mogliby w większym stopniu niż obecnie dostrzegać i oceniać pracę osób _ funkcyjnych _, takich jak członkowie Prezydium Sejmu, czy liderzy partyjni. _ Oni się wymykają tej ocenie, poza oczywiście Leszkiem Millerem, który się tutaj znalazł w charakterze późnego debiutanta. Jak pamiętam nasze wcześniejsze rankingi, to nagrodę parokrotnie odbierał np. Jarosław Kaczyński, który jeszcze w tych wcześniejszych wcieleniach, był bardzo merytorycznym parlamentarzystą _ - zaznaczył Baczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
To koniec kariery politycznej Berlusconiego? Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka odwoła się Silvio Berlusconi przeciwko ustawie, która pozwoli na pozbawienie go mandatu parlamentarnego.
PiS przeciwny, ale większość posłów zgodna Posłowie w dzisiejszym głosowaniu zdecydowali o poszerzeniu porządku obrad Sejmu o projekt nowelizacji tegorocznego budżetu. Sprzeciwiał się temu klub PiS.
Oświadczenia poselskie. O twardym asfalcie i Radwańskiej Rekordzistą jest poseł Józef Rojek (Solidarna Polska), który złożył 118 oświadczeń. Wśród nich jest też jedno w sprawie pytania: _ jak żyć? _.
bECzvcOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)