Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raport NIK: Szpitale trwonią miliardy

0
Podziel się:

Marnotrawstwo, oszustwa i brak jakiegokolwiek nadzoru nad szpitalami - to wyniki raportu NIK.

Raport NIK: Szpitale trwonią miliardy
(PAP Andrzej Grygiel)

Kontrolerzy sprawdzili, jak służba zdrowia wykorzystała 2,2 mld zł, które państwo pożyczało szpitalom na oddłużenie - czytamy w _ Rzeczpospolitej _. Z preferencyjnych pożyczek z budżetu szpitale korzystają od 2005 r.

Kontrolerzy sprawdzili 34 szpitale i skierowali cztery wnioski do prokuratury. Niezgodnie z prawem tylko w tych placówkach wydano 187 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdaniem kontrolerów placówki przygotowywały ambitne programy restrukturyzacyjne tylko po to, by skorzystać z publicznych pieniędzy, często według nierealnych założeń. Przykładowo szpital w Grajewie nie wprowadził obiecywanego programu informatycznego (miał pomóc kontrolować wydatki) i nie zredukował też zatrudnienia.

Z kolei placówka w Puławach zamiast 40-łóżkowego oddziału dla obłożnie chorych, który miał przynosić zyski, powołała oddział z czterema łóżkami i to przynoszący straty. Innym przykładem niegospodarności jest szpital kolejowy we Wrocławiu- nie egzekwowano pieniędzy za wynajem. Szacowana strata: 960 tys. zł. Kontrolerzy złożyli wniosek do prokuratury - podaje _ Rzeczpospolita _.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)