Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rasmussen zapewnia: NATO nie ignoruje Rosji

0
Podziel się:

Sekretarz generalny NATO potwierdza chęć współpracy przy tworzeniu europejskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

Rasmussen zapewnia: NATO nie ignoruje Rosji
(PAP/EPA)

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zapewnił, że Sojusz nie ignoruje Rosji przy tworzeniu europejskiego systemu obrony przeciwrakietowej. Zapewnił o tym w wywiadzie dla anglojęzycznej telewizji rosyjskiej Russia Today.

_ - W żadnym przypadku nie ignorujemy Rosji. Wręcz odwrotnie - zaprosiliśmy Rosję do współpracy w dziedzinie obrony przeciwrakietowej _ - podkreślił Rasmussen.

Odpowiadając na pytanie o potencjalnego przeciwnika, szef NATO zaznaczył, że NATO i Rosja stoją w obliczu wspólnego zagrożenia. - _ Chcielibyśmy, aby dwa niezależne od siebie systemy obrony przeciwrakietowej - rosyjska i natowska - współpracowały ze sobą _ - powiedział Rasmussen, dodając, że przykładem mogą być sposoby wymiany informacji między krajami.

Sekretarz generalny Sojuszu jest, jak pisze agencja ITAR-TASS, przekonany, że Rosja nie zechce się podporządkować wspólnemu dowództwu. _ - Rosja będzie obstawać przy samodzielnym kierowaniu swym systemem obrony przeciwrakietowej _ - jest przekonany Rasmusssen, który, jak pisze ITAR-TASS, wskazuje na praktyczność rozwijania dwóch odrębnych takich systemów.

Rasmussen podkreślił, że najlepszą gwarancją ochrony interesów Rosji przy tworzeniu systemu obrony przeciwrakietowej byłaby ścisła współpraca. - _ Współpraca między Rosją a NATO jasno pokazałaby, że nasza obrona przeciwrakietowa jest rzeczywiście obroną i nie jest wymierzona w Rosję _ - zapewnił Rasmussen, dodając, że Sojusz nie widzi w Rosji zagrożenia dla siebie.

W wywiadzie dla TV Russia Today Ramussen mówił też na temat Libii i Syrii. Powiedział m.in., że NATO nie ma planów interwencji w Syrii, ani też zamiarów prowadzenia operacji lądowej w Libii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t85350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;nato;powinno;miec;wlasna;tarcze,47,0,833839.html) Klich: NATO powinno mieć własną tarczę _ - Tarcza antyrakietowa NATO i tarcza, którą tworzą Rosjanie powinny być dwoma odrębnymi systemami _ - uważa minister obrony narodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t90779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;i;rosja;w;impasie;chodzi;o;tarcze,176,0,829360.html) NATO i Rosja w impasie. Chodzi o tarczę Ministrowie obrony NATO i Rosji nie będą w stanie przyjąć podczas czerwcowego spotkania wspólnego studium zagrożeń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t135420.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;moze;zblizyc;rosje;do;europy,249,0,795641.html) "Polska może zbliżyć Rosję do Europy" Zdaniem szefa NATO, prezydencja Polski w Unii może okazać się bardzo ważna dla przyszłości kontynentu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)