Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ratingi banków w dół. Kto ucierpiał najmocniej?

0
Podziel się:

Agencja ratingowa Moody's obniżyła noty piętnastu banków.

Ratingi banków w dół. Kto ucierpiał najmocniej?
(Ed Yourdon/CC/Flickr)

Agencja ratingowa Moody's obniżyła noty piętnastu banków. Najbardziej na obniżce ucierpiały dwa amerykańskie banki - Bank of America i Citigroup, których ratingi spadły do poziomu _ Baa2 _.

Nota ta przyznawana jest obligacjom o umiarkowanym ryzyku. Moody's obniżył ratingi pięciu amerykańskim bankom, trzem francuskim, dwóm szwajcarskim, trzem brytyjskim, jednemu kanadyjskiemu i jednemu niemieckiemu.

Agencja podzieliła 15 banków na trzy grupy. W pierwszej umieszczono te instytucje, które Moody's uznał za najbardziej odporne na wstrząsy na rynkach i bardziej stabilne od pozostałych. Są to: chińsko-brytyjski HSBC (obniżka ratingu z _ Aa2 _ do _ Aa3 _) amerykański JPMorgan Chase (obniżka z _ Aa3 _ do _ A2 _) oraz kanadyjski Royal Bank of Canada (obniżka z _ Aa1 _ do _ Aa3 _).

Moody's ocenił, że te trzy instytucje mają silny kapitał i wykazują się płynnością. Agencja podkreśliła jednak, że zagraża im sytuacja w krajach strefy euro, zmagającym się z kryzysem długu publicznego.

W najsłabszej grupie umieszczono amerykańskie Citigroup, Morgan Stanley i Bank of America, a także brytyjski Royal Bank of Scotland.

Czytaj więcej w Money.pl
Znowu cięcie ratingów. Tego nikt się nie spodziewał To sygnał, że złą kondycją strefy euro, mogą zarazić się także banki działające w _ bezpiecznych krajach _.
Moody's obniżył rating banków. Co z Pekao SA? Macierzysty bank ma coraz mniejsze możliwości zapewnienia kapitału i wsparcia finansowego obu filii - głosi komunikat agencji.
banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)