Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.07.2005 11:14

Reakcje posłów na zachowanie W.Cimoszewicza

Większość orlenowskiej Komisji Śledczej ds. PKN Orlen jest oburzona zachowaniem Włodzimierza Cimoszewicza. Marszałek Sejmu, który miał dziś zeznawać przed Komisją wystąpił o wyłączenie z jego przesłuchania wszystkich członków, poza Zbigniewem Witaszkiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Marszałek Sejmu zarzucił pozostałym posłom zaangażowanie w kampanię wyborczą i przez to brak bezstronności. Według Cimoszewicza, posłowie dążą do obniżenia jego - największego obecnie - społecznego poparcia jako kandydata na prezydenta.

Następnie Włodzimierz Cimoszewicz demonstracyjnie opuścił posiedzenie sejmowej Komisji Śledczej do spraw PKN Orlen.

Po wyjściu Cimoszewicza z sali obrad komisji, posłowie zaczęli odpowiadać na jego zarzuty.

Roman Giertych z LPR określił to zachowanie jako tchórzostwo.

Zbigniew Wassermann z PiS uważa, że Cimoszewicz zastosował manewr manipulacyjny, który ma przeszkodzić w pracach Komisji. Podobną opinię przedstawił Antoni Macierewicz.

Konstanty Miodowicz z PO zaproponował, by eksperci rozważyli konsekwencje ewentualnego złamania prawa przez Cimoszewicza.

Jedynym posłem, który bronił Włodzimierza Cimoszewicza był Andrzej Celiński z SLD. Chociaż, jak dodał, było mu przykro, że również i w przypadku jego osoby marszałek wystąpił o wykluczenie.

Posłowie mieli pytać marszałka między innymi o politykę paliwową rządu w drugiej połowie lat 90-tych kiedy był premierem oraz jego teczkę z materiałami zebranymi przez Służbę Bezpieczeństwa.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz