Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.08.2005 02:24

"Reczpospolita" - zarodkowa rewolucja

Podziel się
Dodaj komentarz

"Reczpospolita" podaje, że nastapiła rewolucja w badaniach nad embrionalnymi komórkami macierzystymi. Amerykańskim naukowcom udało się je stworzyć ze skóry - pisze gazeta.

Nowe terapie nieuleczalnych dziś chorób, odtwarzanie tkanek, nawet hodowla całych organów na wymianę - to obiecują sobie lekarze po wykorzystaniu komórek macierzystych. Te komórki mają niezwykłą cechę - potrafią przekształcać się w dowolny rodzaj komórek tworzących nasz organizm. Problemem jest niszczenie ludzkich zarodków na potrzeby laboratoryjnych eksperymentów, na co w Stanach Zjednoczonych już nie chcą dawać funduszy.

"Rzeczpospolita" pisze, że zespół naukowców z Harvard Medical School kierowany przez doktora Douglasa Meltona, skorzystał z prywatnych pieniędzy i w rezultacie stworzył komórki macierzyste bez wykorzystania jajeczka, stworzenia embrionu i co najważniejsze - bez zniszczenia go. Jak zaznaczają twórcy projektu, ta technika nie jest jeszcze gotowa i na razie nie będzie testowana na ludziach. Więcej szczegółów w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.

IAR/Rzeczpospolita/me/pul

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz