Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w sprawie 6-latków. Klub PSL jeszcze nie zdecydował

0
Podziel się:

W klubie PSL opinie w sprawie referendum są podzielone, choć większość posłów przychyla się do głosowania wspólnie z PO przeciw wnioskowi.

Referendum w sprawie 6-latków. Klub PSL jeszcze nie zdecydował
(Alexshalamov/Dreamstime)

Pojutrze odbędzie się kolejne posiedzenie klubu PSL. Wówczas ludowcy podejmą decyzję, czy posłów PSL będzie obowiązywać dyscyplina w głosowaniu nad obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków - poinformował wieczorem rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

Wcześniej szef klubu PSL Jan Bury zapowiadał, że na posiedzeniu klubu zgłosi wniosek ws. dyscypliny w głosowaniu nad wnioskiem o referendum Głosowanie w Sejmie nad wnioskiem o referendum - w piątek.

W klubie PSL opinie w sprawie referendum są podzielone, choć większość posłów przychyla się do głosowania wspólnie z PO przeciw wnioskowi. Dwóch posłów PSL: Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski, zadeklarowało poparcie dla referendum. Poseł Mirosław Pawlak zapowiedział, że decyzję podejmie na posiedzeniu klubu

Sejm przyjmuje wniosek o referendum bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów; niepodjęcie uchwały w sprawie przyjęcia wniosku oznacza jego nieuwzględnienie. Zakładając 100 proc. frekwencję (460 posłów) w głosowaniu nad wnioskiem ws. referendum, jego zwolennicy musieliby zebrać 231 głosów. Koalicja PO-PSL liczy 232 posłów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)