Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Referendum w Warszawie: Kidawa-Błońska nie będzie komisarzem

0
Podziel się

Posłanka PO nie wierzy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana ze stanowiska prezydent Warszawy.

Referendum w Warszawie: Kidawa-Błońska nie będzie komisarzem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEqsPOVx

Posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że w przypadku odwołania prezydent Warszawy nie będzie komisarzem stolicy. W radiowej Jedynce polityk mówiła, że warszawiacy są zadowoleni z mieszkania w swoim mieście.

Podkreśliła, że nie wierzy, iż Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana. Kidawa-Błońska krytykowała też sam pomysł referendum. _ - Nie wierzę, żeby to referendum miało frekwencję, dlatego że referendum powinno być głosowaniem za czymś pozytywnym, a nie tylko dlatego, żeby pokazać, że chcemy zmieniać władze samorządowe na kilka miesięcy przed wyborami _ - stwierdziła posłanka PO.

Na razie nie ma jeszcze terminu referendum w stolicy, ale to, że będzie miało miejsce, jest niemal przesądzone. Trwa przeliczanie i weryfikacja zebranych podpisów. 22 lipca inicjatorzy referendum złożyli 232 tysiące podpisów u komisarza wyborczego - jeśli co najmniej 130 tysięcy z nich będzie ważnych, głosowanie zostanie przeprowadzone, a o jego ważności zdecyduje frekwencja. O bojkot referendum apelują politycy PO.

bEqsPOVz
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m277593.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opozycja;idzie;po;gronkiewicz-waltz;zlamali;prawo,158,0,1350302.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Opozycja idzie po Gronkiewicz-Waltz. Złamali prawo? Prezydent Warszawy odpowiada na wniosek o referendum w sprawie jej odwołania. Politycy PO oskarżają PiS o złamanie prawa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m79473.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odwolanie;hanny;gronkiewicz;waltz;jest;mozliwe,135,0,1348487.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz możliwe? _ To jest największa akcja społeczna w Warszawie, w historii warszawskiego samorządu po 1989 r. Te ponad 200 tys. podpisów, które warszawiacy zebrali, to jest największa liczba podpisów zebrana w naszym mieście. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/m273785.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/odwolanie;hanny;gronkiewicz-waltz;sa;podpisy,9,0,1326089.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Są podpisy, by odwołać prezydent. Uda się? Warszawska wspólnota samorządowa twierdzi, że zebrała 110 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy.
bEqsPOWa
KOMENTARZE
(0)