Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna do śmietnika? Zdaniem Solidarnej Polski tak

0
Podziel się:

Najwyższą oznaką patriotyzmu w czasach pokoju, w wolnym państwie, wolnej Polsce, jest praca na jej rzecz.

Reforma emerytalna do śmietnika? Zdaniem Solidarnej Polski tak
(Bartosz KRUPA/East News)
bEKUkrat

Dzisiejsze głosowania w Sejmie między innymi nad reformą emerytalną poprzedził wniosek SP o przerwę. Patryk Jaki (SP) przekonywał, że _ projekt podniesienia wieku emerytalnego trzeba wyrzucić do śmietnika _. Posłowie SP manifestowali swój sprzeciw wobec ustawy demonstrując dziecięce buciki.

_ - Zadajecie pytanie, czy mamy alternatywę wobec tego rozwiązania. Oczywiście, że mamy. Nasza alternatywa mieści się w haśle: żłobki, przedszkola, rodzina głupcze!. Dzisiejsze buciki, które leżą przed posłami SP nie symbolizują haratania w gałę, symbolizują polską rodzinę, którą tą ustawą emerytalną zaniedbaliśmy _ - mówił Jaki, składając wniosek o przerwę i zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów.

_ - Rozpatrując ustawę emerytalną zajmujemy się skutkami a nie przyczynami. Diagnozujecie, że musi zostać podniesiony wiek emerytalny, ponieważ za paręnaście lat będzie nas kilka milionów mniej. Trzeba sobie zadać pytanie czy tak rzeczywiście musi być _ - podkreślił poseł SP. Jaki zwrócił uwagę, że _ Polki w Wielkiej Brytanii rodzą 2,5 dziecka, a Polki w naszym kraju rodzą 1,3 dziecka _. _ - To pokazuje, że Polki chcą mieć dzieci, tylko muszą mieć do tego dobre warunki ekonomiczne, których nie chcecie im zapewnić _ - mówił poseł SP, trzymając w ręku dziecięce buciki. Takie same buciki na swoich pulpitach mieli wszyscy posłowie Solidarnej Polski.

bEKUkrav

Posłowi SP odpowiedział szef klubu PO Rafał Grupiński. _ - Najwyższą oznaką patriotyzmu w czasach pokoju, w wolnym państwie, wolnej Polsce, jest praca na jej rzecz. Jeśli nie chcecie dłużej pracować na Polskę, która musi gonić najwyżej rozwinięte kraje to to powiedzcie, będziemy was utrzymywać, trudno _ - powiedział Grupiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Porażka PiS i SLD. Sejm zajmie się jednak ustawami emerytalnymi Sejm nie poparł wniosku, by ustawę w sprawie zmian w emeryturach mundurowych, odrzucić w pierwszym czytaniu.
Klamka zapadła. Sejm zajmie się emeryturami Opozycja zapowiada bój o podniesienie wieku emerytalnego.
PO weźmie odpowiedzilność za tę reformę Grzegorz Schetyna jest przekonany, że zmiany w systemie emerytalnym wejdą w życie w ciągu kilku tygodni.
bEKUkraW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)