Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna rządu nie ma szans u PiS

0
Podziel się:

- Szkoda czasu na przekonywanie nas do reformy polegającej na podniesieniu wieku emerytalnego - zapowiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

Reforma emerytalna rządu nie ma szans u PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Szkoda czasu na przekonywanie nas do reformy polegającej na podniesieniu wieku emerytalnego _ - *zapowiedział rzecznik PiS Adam Hofman.*

Hofman odpowiedział w ten sposób na pytanie, czy PiS jest gotowe spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem na konsultacjach w sprawie reformy emerytalnej. Zarząd PO upoważnił premiera do konsultacji z innymi klubami parlamentarnymi nt. zbudowania szerokiej większości dla tej reformy.

_ - Nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli Platforma i rząd chce szukać poparcia PiS dla podniesienia wieku emerytalnego, to szkoda czasu. My możemy zadeklarować, że jeśli uda się przeforsować reformę w tym kształcie w Sejmie, to jak dojdziemy do władzy, zniesiemy ją _ - powiedział.

Hofman przypomniał, że w środę PiS złożyło pakiet projektów ustaw alternatywnych wobec rządowych planów reformy emerytalnej. PiS chce m.in. dobrowolności wyboru między ZUS a OFE.

Czytaj emerytalne raporty Money.pl
Jeżeli nic się nie zmieni, będziemy głodować To przykre, ale w tej sprawie wszyscy zgadzają się z Donaldem Tuskiem. Money.pl przepytał ekspertów.
Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc pracy w osiem lat Rząd chce przesunąć wiek emerytalny do 67 lat. Zobacz zaskakujące skutki zmian.
emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)