Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna. Zdaniem Kaczyńskiego to oszustwo

0
Podziel się:

- Próbuje się mówić o jakimś kompromisie. Tak naprawdę mamy do czynienia z marnym, partyjnym przetargiem - oburzał się prezes.

Reforma emerytalna. Zdaniem Kaczyńskiego to oszustwo
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wielkie oszustwo, marny partyjny przetarg - tak prezes PiS podsumował wieść o kompromisie emerytalnym między premierem Tuskiem i wicepremierem Pawlakiem.

Przemawiając do protestujących związkowców przed Sejmem Kaczyński zapewnił, że jeśli PiS dojdzie do władzy, to jedną z pierwszych decyzji będzie powrót do obecnego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.

_ - Mamy do czynienia z wielkim oszustwem. Próbuje się mówić o jakimś kompromisie. Tak naprawdę mamy do czynienia z marnym, partyjnym przetargiem _, _ którego wynik jest następujący: mają być obniżone emerytury _ - grzmiał prezes.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Jarosław Kaczyński powiedział, że po zmianach ludzie będą dostawać nędzne zapomogi:

_ - Za błędy tych, którzy rządzą i w imię bardzo konkretnych interesów (ani społecznych, ani państwowych), ludzie, którzy przepracowali dziesiątki lat, mają dostawać marną zapomogę poniżej już nie społecznego, a wręcz biologicznego minimum _ - krzyczał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Prezes PiS obiecał powrót do obecnego wieku emerytalnego - jeśli odzyska władzę:

_ - Jedną z pierwszych decyzji - nie pierwszych miesięcy, a pierwszych tygodni - będzie zmiana tego, co teraz uczyniono _ - zapewniał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Zdaniem prezesa PiS teraz rozpocznie się kampania oszustw, że PSL coś wywalczył: - _ Zdaje się, że o rolnictwie to już dawno zapomniał. Raczej giełdy towarowe. Ale to jego rzecz. Ja nie wchodzę w to, co robi pan Pawlak. Ja wiem, że stawiał się, a później - jak to się mówi - dał tyły _- mówił Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Według prezesa PiS nikt nie wie co będzie za 28 lat i wszelkie obliczenia są śmiechu warte. Chyba, że - jak mówił - rząd zmieni się na przyzwoity, skończą się _ szwindle _ i wtedy Polska będzie zamożnym krajem. Jarosław Kaczyński podkreślił, że można to zrobić przy pomocy kartki wyborczej oraz przy pomocy nacisku społecznego.

Więcej o emeryturach czytaj w Money.pl
Była prezes ZUS o dłuższej pracy: Piwo i TV? Aleksandra Wiktorow ocenia emerytalne propozycje rządu i opozycji. - _ Pracuję już ponad 40 lat i znam się na tym _ - przekonuje.
Tusk spotka się z Millerem i Palikotem. Żeby... Spotkanie z przewodniczącym Sojuszu odbędzie się o godzinie 13, zaś z szefem Ruchu Palikota - o godzinie 13.30.
Pawlak się ugiął? Co z naszymi emeryturami? Według porozumienia, wicepremier Waldemar Pawlak zgodził się na to, by kobiety i mężczyźni pracowali do 67. roku życia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)