Notowania

Reforma emerytur. Gomułka chwali decyzję koalicji

Profesor Stanisław Gomułka chwali koalicję PO-PSL za ogłoszenie decyzji, dotyczącej wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BCC)

*Ekonomista i fizyk profesor Stanisław Gomułka chwali koalicję PO-PSL za ogłoszenie decyzji, dotyczącej wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. *

Zdaniem profesora Gomułki, rząd wreszcie zdecydował się na krok, o który postulował jako ekonomista od 20 lat.

_ - Emerytura cząstkowa dla kobiet będzie naprawdę bardzo niska. Myślę, że większość kobiet nie będzie chciała z nich korzystać. Zwiększa się więc pewna elastyczność, jednak nie kosztem budżetu i innych podatników _- twierdzi Gomułka.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA GOMUŁKI:

(źródło: IAR)

Profesor Gomułka, który był w 2008 roku wiceministrem finansów uważa, że nowej koncepcji emerytalnej nie _ rozmontowuje _ zapis, dający możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę. W przypadku kobiet to 62 lata a u mężczyzn 65 roku. Zdaniem ekonomisty będzie to dotyczyło nielicznej grupy, a większość i tak nie skusi się na wcześniejszą, cząstkową emeryturę.

Profesor Stanisław Gomułka zwrócił też uwagę, że możliwość wcześniejszego, choć mniej korzystnego przechodzenia na emeryturę, powinno uspokoić Polaków.

Czytaj więcej o zrównaniu wieku emerytalnego w Money.pl
Pawlak "nie ściemniał". Tak się tłumaczy Wicepremier broni swojej wypowiedzi, że _ nie bardzo wierzy w państwowe emerytury. _
Podwyższenie wieku emerytalnego. Kto na tym zyska? Minister finansów ujawnia prawdziwy cel reformy.
Palikot zaprasza Tuska do swojego klubu Premier powiedział, że jest gotów spotkać się z każdym klubem w sprawie emerytur.
Tagi: podwyższenie wieku emerytalnego, stanisław gomułka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz