Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reformy w strefie euro. Schaeuble i Geithner optymistami

0
Podziel się:

Ministrowie finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble i USA Timothy Geithner oświadczyli, że są optymistami co do powodzenia reform w krajach zmagających się z kryzysem strefy euro.

Reformy w strefie euro. Schaeuble i Geithner optymistami
(photo-service.europarl.europa.eu)
bEUuRNAl

Ministrowie finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble i USA Timothy Geithner oświadczyli po dzisiejszym spotkaniu na niemieckiej wyspie Sylt, że są optymistami co do powodzenia reform w krajach zmagających się z kryzysem strefy euro.

Ministrowie _ podkreślili konieczność kontynuowania międzynarodowej współpracy i koordynacji, by zrównoważyć finanse, ograniczyć globalną nierównowagę makroekonomiczną oraz przywrócić wzrost gospodarczy _ - poinformowało niemieckie ministerstwo finansów.

Zapowiedzieli też bliską współpracę nad planem stabilizacji gospodarczej na świecie i w Europie oraz wskazali, że _ politycy muszą uzgodnić i wdrożyć wszelkie kroki reformatorskie, jakich wymaga pokonanie kryzysu finansowego i kryzysu zaufania _.

bEUuRNAn
Czytaj więcej w Money.pl
Człowiek Obamy z misją. Cel: Pokonać kryzys Amerykański sekretarz skarbu przyjechał z ważną misją do Europy.
Niemcy traktują strefę euro "jak swoją filię" Szef eurogrupy mówi, co martwi go w Europie 60 lat po zakończeniu II Wojny Światowej.
Padła ważna deklaracja dotycząca strefy euro Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Mario Monti podczas rozmowy telefonicznej zadeklarowali, że podejmą wszystkie konieczne kroki, by chronić strefę euro.
bEUuRNAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)