Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czytanie
15.06.2014 13:51

Rekord w w czytaniu zbiorowym na świeżym powietrzu. Spotkało się blisko 300 osób

- Mimo niesprzyjającej pogody udało się ustanowić nowy rekord - podczas zeszłorocznej edycji Big Book Festiwal na wspólne czytanie zebrało się 163 osoby, w tym roku czytały 282 osoby - mówi Katarzyna Petrykowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitry Maslov/Dreamstime.com)

282 osoby spotkały się dziś w południe na warszawskim pasażu Wiecha ustanawiając nowy rekord w liczbie czytających wspólnie na świeżym powietrzu. Najczęściej czytaną książką była publikacja Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia.

_ Mimo niesprzyjającej pogody udało się ustanowić nowy rekord - podczas zeszłorocznej edycji Big Book Festiwal na wspólne czytanie zebrało się 163 osoby, w tym roku czytały 282 osoby. Czytały bardzo różne książki - od Gombrowicza do Masłowskiej, ale też książki dla dzieci, magazyny z modą, gazety _ - powiedziała rzecznik prasowy Big Book Festival Katarzyna Petrykowska.

Najczęściej czytaną książką podczas tegorocznej próby pobicia rekordu była publikacja, która ma premierę na tegorocznym festiwalu - _ Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia _.

Jej redaktorka Anna Król przeprowadziła rozmowy m.in. z przybranym synem Iwaszkiewicza Wiesławem Kępińskim, córką pisarza - Marią i długoletnią gospodynią domu na Stawisku, Zofią Dzięcioł. W książce po raz pierwszy opublikowano korespondencję Iwaszkiewicza z jego sekretarzem Szymonem Piotrowskim.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: czytanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz