Notowania

pfizer
03.09.2009 17:46

Rekordowa kara dla Pfizera

Koncern farmaceutyczny zapłaci 2,3 miliarda dolarów. To kara za niedozwolony marketing.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pfizer - największy na świecie koncern farmaceutyczny - zapłaci rekordową sumę 2,3 miliarda USD, żeby zakończyć spór z władzami amerykańskimi, dotyczący niedozwolonych metod marketingowych - informują agencje prasowe.

Chodzi m.in. o środek przeciwbólowy Bextra, lansowany przez Pfizera do zastosowań innych niż te, na które wydał zgodę Urząd Kontroli żywności i Leków. Bextra została już wycofana z rynku. W sumie zarzuty przeciw Pfizerowi dotyczyły nieprawidłowości przy sprzedaży 13 leków.

Ugoda przewiduje, że śledztwo przeciwko Pfizerowi zostanie umorzone, gdy koncern zapłaci wspomnianą gigantyczną sumę.

Reuters informuje, że sześć osób, które ujawniły władzom sprzeczne z prawem praktyki Pfizera, otrzyma nagrody - w sumie ponad 102 miliony USD, z czego ponad 51 milionów przypadnie prawdopodobnie Johnowi Kopchinskiemu, byłemu przedstawicielowi handlowemu Pfizera.

* [ Fuzja farmaceutycznych gigantów. Za 68 mld dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/fuzja%3Bfarmaceutycznych%3Bgigantow%3Bza%3B68%3Bmld%3Bdolarow,2,0,421890.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tagi: pfizer, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz