Notowania

fukushima
02.08.2011 16:36

Rekordowe promieniowanie w Fukushimie

Na terenie elektrowni atomowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej w wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami, znowu wykryto dawkę promieniowania wynoszącą ponad 10 siwertów na godzinę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christopher Peterson/CC/Flickr)

Na terenie elektrowni atomowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej w wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami, znowu wykryto dawkę promieniowania wynoszącą ponad 10 siwertów na godzinę - poinformowała firma TEPCO.

Tę śmiertelną dawkę odczytano między budynkami, w których znajdują się reaktory nr 1 i nr 2. O równie wysokich pomiarach TEPCO informowało już wczoraj.

Poziom promieniowania może być jeszcze wyższy, ponieważ urządzenia pomiarowe nie są w stanie podać dokładnej dawki.

Z kolei w sterowni na drugim piętrze budynku reaktora nr 1 dawka wynosiła dziś 5 siwertów na godzinę. Wcześniejszy rekord wewnątrz budynku to 4 siwerty.

TEPCO uważa, że pojawianie się tak wysokich dawek nie utrudnia technikom prac mających na celu zakończenie kryzysu w siłowni, i informuje, że nie ma zamiaru szczegółowo mierzyć poziomu promieniowania.

Jednak agencja Kyodo podaje, że tak wysoki poziom jest wyjątkowo niebezpieczny dla zdrowia, a zgon może nastąpić w krótkim czasie po przyjęciu dawki promieniowania.

TEPCO zabroniło wstępu na teren, na którym dokonano rekordowych pomiarów - podaje telewizja NHK.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135256.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ewakuacja;w;miescie;fukushima;promieniowanie;wyzsze;niz;w;czarnobylu,58,0,866618.html) Wzywają do ewakuacji miasta Fukushima Dzieci bawiąc się dotykają substancji radioaktywnych - alarmują mieszkańcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t140609.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bezzalogowiec;runal;na;dach;fukushimy,110,0,860014.html) Bezzałogowiec runął na dach Fukushimy Ważący 8 kilogramów aparat miał pomóc ocenić poziom skażenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t141777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;wyposazy;dzieci;w;dozymetry,246,0,850678.html) Fukushima wyposaży dzieci w dozymetry W ten sposób władze miasta chcą uspokoić rodziny 34 tys. dzieci, zaniepokojone poziomem radioaktywności po marcowej awarii w elektrowni jądrowej, położonej 60 km od miasta.
Tagi: fukushima, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz