Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Relacje USA-Kuba. W Hawanie początek rozmów o wznowieniu wymiany handlowej

0
Podziel się:

Dzisiejsze spotkanie w stolicy Kuby dotyczy spraw migracyjnych, jutrzejsze będzie poświęcone wymianie handlowej i kwestii ponownego otwarcia ambasad.

Relacje USA-Kuba. W Hawanie początek rozmów o wznowieniu wymiany handlowej
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Od euforii i nadziei na wielkie zmiany, po sceptycyzm i zwątpienie. Choć na wyspie dominują pozytywne nastroje w związku z rozmowami przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Kuby, które rozpoczęły się w Hawanie, to nie brakuje głosów nieufności wobec możliwych efektów tego dialogu._ _

_ Jesteśmy dziś pełni radości w związku z tym wydarzeniem. Aż ciężko znaleźć słowa, by móc to opisać. Trzeba kontynuować tę walkę. Nie poddamy się do momentu zawieszenia blokady gospodarczej i finansowej _ - mówi kubańska studentka. _ To fantastyczna wiadomość, wprost niewiarygodna. Sama informacja o wznowieniu stosunków dyplomatycznych bardzo mnie zaskoczyła _ - komentuje mieszkanka Hawany. Nie brakuje również bardziej sceptycznych głosów. _ To dobra wiadomość, ale zobaczymy, co się będzie dalej _ - dodaje jeden z Kubańczyków.

Dzisiejsze spotkanie w stolicy Kuby dotyczy spraw migracyjnych, jutrzejsze będzie poświęcone wymianie handlowej i kwestii ponownego otwarcia ambasad. _ Mam nadzieję, że w czasie pierwszej rundy rozmów będziemy mogli poruszyć wszystkie tematy, które interesują rząd kubański, byśmy wiedzieli, nad czym pracujemy _ - powiedział wysoki rangą przedstawiciel kubańskich władz.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)