Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Relacje UE z Tajwanem. Chiny przeciwne jakimkolwiek kontaktom

0
Podziel się:

Władze Chin wyraziły sprzeciw wobec decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie zacieśniania relacji handlowych z Tajwanem, który uważany jest przez Pekin za zbuntowaną prowincję.

Relacje UE z Tajwanem. Chiny przeciwne jakimkolwiek kontaktom
(jasonsharih/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEEisAxx

ChRL sprzeciwiły się rozwojowi wszelkich oficjalnych stosunków UE-Tajwan.

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying oświadczyła, że Pekin nie sprzeciwia się pozarządowym kontaktom na linii UE-Tajwan, lecz rozwojowi wszelkich oficjalnych relacji. _ - Mamy nadzieję, że strona unijna pamięta o unijno-chińskich relacjach, respektuje zasadę jednych Chin i do spraw Tajwanu podchodzi z rozwagą, powstrzymując się od jakichkolwiek oficjalnych kontaktów i podpisania jakiejkolwiek oficjalnej umowy z Tajwanem _ - zakomunikowała.

PE zatwierdził rezolucję dotyczącą wzajemnych relacji handlowych między UE a Tajwanem. Wezwał przy tym swe ciało wykonawcze, Komisję Europejską, do rozpoczęcia rozmów z Tajpej na temat umowy dotyczącej ochrony inwestycji oraz dostępu do rynku.

bEEisAxz

UE jest czwartym co do wielkości partnerem handlowym Tajwanu i największym źródłem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Z kolei Tajwan jest dla Unii siódmym z kolei partnerem handlowym w Azji.

Pekin uważa Tajwan za swą zbuntowaną prowincję - podobnie jak rząd w Tajpej uważa się za jedyne legalne władze całych Chin a Tajwan - za jedną z chińskich prowincji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEisAya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)