Notowania

wiadomości
28.07.2017 15:56

Renault-Nissan wyprzedził Volkswagena. Teraz to oni sprzedają najwięcej samochodów

Koncern Renault-Nissan w pierwszym półroczu 2017 roku sprzedał rekordową liczbę 5,27 mln samochodów - podała w piątek agencja Kyodo. Tym samym firma przejęła pozycję lidera pod względem globalnej sprzedaży aut - na drugim miejscu jest grupa Volkswagen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
Na zdjęciu prezes Renault-Nissan Carlos Ghosn

Informując o liczbie sprzedanych aut przez koncern Renault-Nissan, agencja powołała się na dane opublikowane przez producenta.

Francusko-japoński koncern utworzony przez Renault S.A. i Nissan Motor Co. wyprzedził tym samym niemiecką grupę Volkswagen, w skład której wchodzą też marki Audi i Porsche. Firma z Wolfsburga sprzedała w tym czasie na międzynarodowych rynkach 5,16 mln samochodów.

Jak zapowiedział cytowany przez agencję Carlos Ghosn, który stoi na czele aliansu Nissan-Renault, koncern stawia w tym roku na "współpracę firm członkowskich", co umożliwi zwiększenie rynkowego zasięgu. Dodał, że firma chce także "oferować klientom przełomowe modele aut elektrycznych".

Zobacz też: PZL-Świdnik w liczbach

Według Kyodo, alians Renault-Nissan zwiększył globalną sprzedaż m.in. dzięki przejęciu firmy Mitsubishi Motors Corp. W ubiegłym roku Nissan kupił 34-proc. pakiet jej udziałów.

Toyota Motor Corp., numer 2. pod względem sprzedaży aut na świecie w zeszłym roku, poinformowała w piątek, że w pierwszym półroczu br. sprzedała 5,13 mln samochodów. W skład grupy wchodzą Daihatsu Motor Co. i Hino Motors Ltd.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2017

karol59uTusk ci to napisał !? No to kolesie prowadźcie sobie taką demokrację tam, a od mojego kraju wara !

28-07-2017

qweI po co takie bzdury piszesz trolu z wp? UE, ani Rada Europejska nie ma nic do Polski, a KE z tuskiem i niemieckimi pijakami może sobie tylko pogadać, … Czytaj całość

28-07-2017

horaczinissan lepszy od niemieckich wozów ! brawo, gonić tych co wywołały 2 wojnę światową !

Rozwiń komentarze (3)