Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nieruchomość przy ul. Twardej. W poniedziałek komisja weryfikacyjna podejmie decyzję

Podczas poniedziałkowego niejawnego posiedzenia komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji podejmie decyzję ws. nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i Twardej 10 w Warszawie - poinformował rzecznik komisji Oliwer Kubicki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)
Oliwer Kubicki przed byłym gimnazjum przy ul. Twardej 8/12

"Informuję, że w poniedziałek 10 lipca o godzinie 11.00 odbędzie się posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i Twardej 10, na którym zapadną decyzje we wspomnianych sprawach" - poinformował w niedzielnym komunikacie Kubicki. Jak dodał, po zakończeniu tego posiedzenia komisja zaplanowała konferencję prasową, na której zostaną przedstawione decyzje wraz z uzasadnieniem i opisem sposobu, w jaki nieruchomości te zostały zreprywatyzowane.

Hanna Gronkiewicz-Waltz o ustawie reprywatyzacyjnej. Zobacz wideo:

W ubiegłym tygodniu na drugiej rozprawie zebrała się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy. Badała sprawę nieruchomości Twarda 8 i 10, skąd - w związku z decyzją reprywatyzacyjną stołecznego ratusza z 2014 r. na rzecz "handlarza roszczeń" Macieja Marcinkowskiego - musiało się przenieść gimnazjum.

W piątek rada społeczna komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji stwierdziła, że w sprawie nieruchomości przy ul. Twardej mogło dojść do naruszenia m.in. praworządności. Członkowie rady ocenili też, że nieprzejrzystość działań władzy publicznej w analizowanych sprawach jest rażąca.

Rada społeczna jest organem opiniodawczym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - jej najważniejsze zadanie to opiniowanie decyzji administracyjnych wydawanych przez komisję. Opinia Rady nie jest dla komisji wiążąca. Rada może też uczestniczyć w rozprawach komisji, jej członkowie mogą zadawać pytania osobom przesłuchiwanym.

Ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy weszła w życie 5 maja. Zgodnie z nią, komisja weryfikacyjna może np. utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości) albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

Tagi: reprywatyzacja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-07-2017

ologłównyHanuś jeszcze w Polsce czy już nie? A może już w pasiaczku, nie, koledzy jej tego nie zrobią . Chociaż esbecy są mało solidarni

09-07-2017

FrankTa komisja jest nielegalna o sprawach spornych decyduje sąd. Jeżeli pan Marcinkowski odwoła się do sądu międzynarodowego i wygra to będą musieli mu … Czytaj całość

09-07-2017

AndrettiDlaczego Ona jeszcze nie siedzi w wiezieniu?

Rozwiń komentarze (21)