Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Nieruchomość przy ul. Twardej. W poniedziałek komisja weryfikacyjna podejmie decyzję

21
Podziel się:

Podczas poniedziałkowego niejawnego posiedzenia komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji podejmie decyzję ws. nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i Twardej 10 w Warszawie - poinformował rzecznik komisji Oliwer Kubicki.

Oliwer Kubicki przed byłym gimnazjum przy ul. Twardej 8/12
Oliwer Kubicki przed byłym gimnazjum przy ul. Twardej 8/12 (PAP/Jakub Kamiński)

"Informuję, że w poniedziałek 10 lipca o godzinie 11.00 odbędzie się posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i Twardej 10, na którym zapadną decyzje we wspomnianych sprawach" - poinformował w niedzielnym komunikacie Kubicki. Jak dodał, po zakończeniu tego posiedzenia komisja zaplanowała konferencję prasową, na której zostaną przedstawione decyzje wraz z uzasadnieniem i opisem sposobu, w jaki nieruchomości te zostały zreprywatyzowane.

Zobacz także: Hanna Gronkiewicz-Waltz o ustawie reprywatyzacyjnej. Zobacz wideo:

W ubiegłym tygodniu na drugiej rozprawie zebrała się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy. Badała sprawę nieruchomości Twarda 8 i 10, skąd - w związku z decyzją reprywatyzacyjną stołecznego ratusza z 2014 r. na rzecz "handlarza roszczeń" Macieja Marcinkowskiego - musiało się przenieść gimnazjum.

W piątek rada społeczna komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji stwierdziła, że w sprawie nieruchomości przy ul. Twardej mogło dojść do naruszenia m.in. praworządności. Członkowie rady ocenili też, że nieprzejrzystość działań władzy publicznej w analizowanych sprawach jest rażąca.

Rada społeczna jest organem opiniodawczym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - jej najważniejsze zadanie to opiniowanie decyzji administracyjnych wydawanych przez komisję. Opinia Rady nie jest dla komisji wiążąca. Rada może też uczestniczyć w rozprawach komisji, jej członkowie mogą zadawać pytania osobom przesłuchiwanym.

Ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy weszła w życie 5 maja. Zgodnie z nią, komisja weryfikacyjna może np. utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości) albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
luter
7 lat temu
ciekawe gdzie ludzie z komisji skoncza, bo co mi mowi ze w zarzadach SSP
sowa
7 lat temu
bolszewickie metody pisu w sterowaniu komisja nie powiada sie, juz na pewno nikt w warszawie nie chce zeby ludzie prawa i sprawiedliwosci mieli miejsce w ratuszu
adamex
7 lat temu
pis robi wszystko aby uratowac swoich ludzi ktorzy grabili polske i polaków przez ostatnie 20 lat
gacek
7 lat temu
Od kiedy działanie w zmowie i milionowe kanty nazywają się "nieprzejrzystością działań" - może chodzi o mętną wodę i płotki aby przetrwały grube ryby.
jan
7 lat temu
Waltz pod sąd razem z całym rządem PO-PSL zagarnęli co się dało w Warszawie i jeszcze się bronią!!
...
Następna strona