Notowania

budżet 2012
28.03.2011 08:44

Resort finansów liczy na szybki budżet

Wiceminister Ludwik Kotecki ma nadzieję, że 5. kwietnia rząd przyjmie Wieloletni Plan Finansowy Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)

*_ - Ministerstwo Finansów liczy, że rząd przyjmie Wieloletni Plan Finansowy Państwa 2011-2014 na posiedzeniu 5 kwietnia, co da możliwość skierowania do parlamentu projektu budżetu na przyszły rok jeszcze przed wakacjami _- poinformował wiceminister finansów Ludwik Kotecki. *

_ - W dokumencie znajdą się m.in. założenia makroekonomiczne na lata 2011-14: prognoza wzrostu PKB i inflacja średnioroczna oraz maksymalne poziomy deficytów budżetowych _ - powiedział Kotecki.

_ - WPFP będzie więc podstawą do prac nad budżetem na przyszły rok. Dzięki temu budżet na rok przyszły mógłby być skierowany do parlamentu jeszcze przed wakacjami _ - dodał.

Premier Donald Tusk powiedział w ubiegłym tygodniu, że w związku z objęciem przez Polskę 1 lipca 2011 roku prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz jesiennymi wyborami parlamentarnymi dobrze byłoby przyjąć ustawę budżetową na 2012 rok wcześniej. Podkreślił również, że rząd jest do tego przygotowany.

We wcześniejszych rozmowach z dziennikarzami Kotecki poinformował, że w tym roku inflacja średnioroczna może wynieść 3,5 proc., zaś w 2012 roku około 3 proc. Resort finansów spodziewa się także, że wzrost PKB w 2011 i 2012 roku będzie na poziomie około 4 proc.

Czytaj w Money.pl

Tagi: budżet 2012, budżet, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz