Notowania

deficyt
29.01.2009 07:58

Resort finansów zapewnia: Nie podniesiemy podatków

Nie będziemy powiększać deficytu. Plan oszczędnościowy wystarczy - zapewnia minister Rostowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Nie ma niebezpieczeństwa, że deficyt budżetowy w 2009 roku będzie wyższy niż 18,2 mld zł - uważa minister finansów Jacek Rostowski.

_ - Myślę, że nie ma niebezpieczeństwa zwiększenie deficytu - _ powiedział minister w wywiadzie dla TVN CNBC. Podkreślił także, że konieczne do znalezienia 17 mld zł oszczędności w tym roku jest celem trudnym, jednak realnym. _ - Pracujemy nad tym. To jest, oczywiście, dość trudne, ale realistyczne _ - powiedział.

_ - Przygotowujemy się na najgorszy scenariusz, szukamy oszczędności i będziemy mogli zapewnić płynność budżetowi w ciągu całego roku _ - dodał. Rostowski poinformował także, że plan oszczędnościowy, który chce przeprowadzić rząd, jest _ planem negatywnym _ i dalszych cieć nie należy się spodziewać.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )

W ocenie Rostowskiego podwyższanie podatków w celu zapewnienia budżetowi większych pieniędzy nie jest dobrym rozwiązaniem. _ - Ja bym nie chciał podwyższać podatków, już podwyższyliśmy akcyzę od papierosów i wysokolitrażowych samochodów _ - powiedział.

Podwyższenie składki rentowej, dodaje minister, także nie jest rozwiązaniem dla zapewnienia budżetowi pieniędzy i minister nie przewiduje takiej potrzeby.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
Tagi: deficyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz