Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w polsce
03.03.2009 07:04

Resort pracy nie chce pomóc kredytobiorcom

Rządowa pomoc w spłacie kredytów mieszkaniowych ma być wypłacana z Funduszu Pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

MinisterJolanta Fedakz PSL nie zgadza się, by z Funduszu Pracy udzielano rządowej pomocy dla obywateli w spłacie kredytów mieszkaniowych.

O tym, że pieniądze na pomoc będą właśnie z tego funduszu, zapowiadał premierDonald Tusk. _ Dziennik _ ustalił, że minister Fedak ma zupełnie inną koncepcję. Jej zdaniem pomoc powinna być udzielana w ramach Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, który obsługuje już inny, podobny program _ Rodzina na swoim _. Jak tłumaczy gazeta, polega on właśnie na spłacie części odsetek od kredytów.

Raport Money.pl
*Polacy sumienniej spłacają mieszkania niż samochody * Jak sprawdził Money.pl, niespłacane kredyty hipoteczne to zaledwie 6 proc. wszystkich zaległości w bankach. zobacz raport Money.pl

Jednak przedstawiciele PO w rządzie byli zaskoczeni wypowiedziami minister Fedak i wydawali się nie znać nowego projektu. Jak powiedział rzecznik rząduPaweł Graś, gabinet Donalda Tuska nie wypracował stanowiska w sprawie wypowiedzi minister Fedak.

Opozycja uważa natomiast, że zawirowania wokół projektu kompromitują rząd. ZdaniemJoanny Kluzik-Rostkowskiej, rozbudzono ogromne oczekiwania społeczne, a jednocześnie panuje wielki chaos. Była minister pracy w rządzie PiS uważa, że projekt ten jest kolejnym, po zakazie bicia dzieci czy kastracji pedofilów, hasłem bez pokrycia.

Tagi: kryzys w polsce, paweł graś, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz